Vīriešu kaklasaite – viņa spilgtākais aksesuārs

vīriešu kaklasaites; kaklasaites

Uzvalks padara pievilcīgāku jebkuru vīrieti, tēls šķiet sakopts un lietišķs, tomēr nepareizi izvēlēta vīriešu kaklasaite var nēsātāju padarīt ja ne par izsmieklu, tad visai nejauki pabojāt viņa izskatu gan. Lai veiksmīgi sakombinētu kaklasaiti ar kreklu un uzvalku, ir jāzina daži labas etiķetes un stila pamatprincipi. Tie nav sarežģīti, bet manāms, ka tie mulsina arī sabiedrības krējumu un mūsu pašu stila ikonas.

Pareizu šlipsi izdosies piemeklēt, ja būs zināms, kāds ir krekls. Šajā gadījumā atšķirībā no sievietēm, kam iesaka vispirms iegādāties aksesuārus un tikai tad tērpu, vīriešiem būs otrādāk, jo kaklasaišu izvēle ir daudz lielāka, aptverot visu iespējamo krāsu spektru.

Valkātājam varētu šķist, ka kaklasaiti jāizvēlas atbilstošu savai personībai, tomēr tas nebūs labākais variants un vēl lielāka kļūda par nepareizi izvēlētu kaklasaites krāsu būs ierašanās uz darba interviju ar vīriešu kaklasaiti, kura apdrukāta ar smaidīgiem mērkaķīšiem vai alus kausiem, tikai tāpēc, ka tā tik ļoti atbilst garastāvoklim.

Vīrietis un kaklasaites

Arvien no bērnības atminos, kā mammas un tēta skapī gluži kā Nārnijā vai Aizspogulijā varēju pazust uz vairākām stundām, laikojot mammas jaunības dienu drēbes un šķirstot apģērbu rindas. Jutos kā pavisam citā pasaulē, jo tik ļoti tā atšķīrās no manējās. Šajā skapī sadzīvoja blakus mammas skaistās kleitas un zīda lakati un tēta uzvalku rinda un kaklasaišu kolekcija.

Man patika bērnībā krāt līmējamus auskarus vai klipšus, ar kuriem rotāties. Kad tos uzvilku, jutos sapucējusies. Tētim bija vajadzīgas aproču pogas un kaklasaites. Atceros, ka manas mīļākās gan bija tieši tās smieklīgās, ar dažādiem zvēriņiem, krāsainās vai ar zīmējumiem. Tomēr tās, ejot uz darbu bankā, gan viņš nekad neizvēlējās.

Dažkārt tētis ļāva no rītiem man izvēlēties viņa veiksmīgo dienas kaklasaiti. Jutos lepna un laimīga, ka šo atbildīgo izvēli uzticēja man. Tiesa, kad ieteicu doties uz darbu ar mērkaķīšu šlipsi, tētis nosmējās, ka to gan tikai pa svētkiem. Darbā tomēr viņš ir priekšnieks.

Iespējams, 21.gs. noteikumi arī bankas vidē ir mainījušies, etiķete kļuvusi brīvāka un nepiespiestāka. Mūsdienās tiek uzteikta individualitāte, personīgs stils. Varbūt, ka šodienas apstākļos arī uz banku var ierasties mērkaķīšu kaklasaitē. Tomēr, ja tā ir pirmā tikšanās ar nepazīstamu biznesa partneri vai klientu, arī šajā laikmetā tā tomēr var būt izvēle, kas var radīt nevēlamu iespaidu. Jokainās kaklasaites tomēr saprot tikai savējie.

Kaklasaites noslēpumi

Ja jūs mulsina smalkie stila likumi un ir bail kļūdīties, labāk nevelciet to vispār – tas radīs labāku iespaidu, nekā sabojāts tēls. Lai parādītu savu personību un izkoptu savu stilu līdz pat smalkumiem, būs jāiemācās kombinēt gan rakstus, gan audumus, gan krāsas.

Tomēr, lai nekļūdītos un no esošajām vīriešu kaklasaitēm piemeklētu labāko, kā arī nekļūdīgi iegādātos kādu jaunu, būs jāzina vien daži pamatprincipi, kas palīdzēs nekļūdīties un vienmēr būt pārliecinātam par savu izvēli.

Kā izvēlēties kaklasaites krāsu?

Nekad nekļūdīsieties izvēloties baltu kreklu un melnu uzvalku, pie tiem var kombinēt gandrīz jebkuras krāsas šlipsi, lai gan pie melna uzvalka un balta krekla kombinācijas nebūtu ieteicams vilkt tādu, kuru rotā spilgti dzeltens zirnīšu raksts.

Smilšu krāsas un bēšus kreklus var valkāt ar brūnām kakla saitēm, kas ir tumšākas par kreklu. Lai šī kombinācija piestāvētu arī uzvalkam, tam būtu jābūt brūnam vai arī tumši zilam, kas vislabāk izcels brūnos un smilšu krāsas toņus.

Rozā kreklus vislabāk papildinās bordo krāsas un tumši zilas vīriešu kaklasaites, kas izcelsies uz rozā fona, tomēr nebūs kliedzošas. Bordo akcents lieliski piestāvēs rozā krāsas kreklam, ja tā būs no vienas toņu gammas ar kreklu. Tas būs gaumīgs papildinājums, kas parādīs valkātāja smalko gaumi un eleganci.

Gaiši zilam kreklam būs vairāk iespējamo variantu, šī krāsa ir universālāka un ļausies plašākiem eksperimentiem. Sarkana, tumši zila, dzeltena vai bordo krāsas kakla saite neliks vilties. Ik viena no šīm krāsām izcili saderēs ar gaiši zilo krekla krāsu. Gaiši zilo kreklu arī ieteicams izvēlēties kā ikdienas apģērba sastāvdaļu. Tas būs gana lietišķs, tomēr praktiskāks par balto.

Lai veiksmīgi izvēlētos vīriešu kaklasaiti raibam kreklam, jānosaka tā pamatkrāsa un tad attiecīgi jāizvēlas tāda, kas atbilst krekla pamatkrāsas tonim. Tomēr nevajadzētu izvēlēties rakstainu dizainu, kura raksta tonis nesader ar krekla toni. Tas var radīt dzeņa vēdera efektu, kad tēls ir pārāk raibs un spilgts un novērš uzmanību.

Ikdienai ārpus darba vai arī neformālākai atmosfērai derēs gaišāks uzvalks, pie kura piestāvēs arī gaišāka toņa kakla saite. Daudziem var šķist, ka uzvalks ir ierobežojošs un pārāk formāls, tomēr smalka stila cienītājiem tā ir lieliska iespēja parādīt savu izsmalcināto gaumi.

Vīriešu kaklasaites izvēle ir atbildīgs lēmums, kas var padarīt stilu izteiksmīgāku vai to pilnīgi sabojāt. Ievērojot šos pāris augstāk minētos ieteikumus, izdosies nekļūdīgi piemeklēt kaklasaiti jebkuram tēlam.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.