Trauku mazgājamo mašīnu remonts pie speciālista – brīdis, ko nevēlas neviens

trauku mazgājamo mašīnu remonts pie speciālista

Trauku mazgāšana ir ikdienas nodarbe, ko lielais vairākums cilvēces īsti neizbauda. Cenšoties no tās izvairīties, tiek iegādātas automatizētas iekārtas mazgāšanai. Parasti trauku mazgājamo mašīnu remonts kļūst par lielāko murgu – vēlreiz jāapgūst manuālās tīrīšanas iemaņas, kā arī jāmeklē varianti, pie kā un kur ierīci salabot.

Varbūt, ka ir sastopami arī īpašie indivīdi, kas burtiski dievina mazgāt traukus atbilstoši sentēvu metodēm un tradīcijām, nemaz negrasoties neko mainīt. Lai cik briesmīgi tas skanētu, vēl 19. gadsimtā sabiedrībā valdīja plaši izplatīts mīts, ka trauku mazgāšanas laikā sieviete patiesībā atpūšas un atgūst spēkus citām mājas uzkopšanas lietām.

Visticamāk, tas bija tieši vīriešu radīts viedoklis, kuriem tolaik bija visai aptuvens priekšstats par šo procesu, jo netika pieņemts tas, ka arī vīrieši iesaistās mājas darbos. Mūsdienās šādu vīrieša tipu sauktu par mačo – izteikti vīrišķīgu stiprā dzimuma pārstāvi, kurš atsakās veikt pienākumus, kurus nepamatoti uzskata par sievišķīgiem.

Ja jums blakus ir tāds vīrietis, dāmas, tad, cerams, ka mazākais, ko viņš šajā lietā darījis, lai šo sadzīves pienākumu pildīšanas negribēšanu atlīdzinātu, ir iegādāta trauku mašīna. Bet ja tā reiz saplīsusi, tad vēlreiz jāatgriežas pie pienākumu sadales: kurš mazgās traukus, kamēr mašīna būs remontā?

Trauku mazgāšanas vēsture

Trauku mazgājamo mašīnu remonts pie speciālista ir tas brīdis, no kā gribētu izvairīties ikviens, kam pieder trauku mašīna, jo šī ierīce ir tik ērta un parocīga. Liktenīgi, ka trauku mašīnu arī izgudroja sieviete! Protams, kurš gan cits par sevi parūpēsies…?

Tomēr trauku mazgāšanas vēsture ir gana ilga un interesanta, jo traukus mazgāja jau akmens laikmetā. Šajā periodā traukus ļoti saudzēja un centās pagarināt to kalpošanas laiku.

Nākošajā attīstības posmā sāka lietot koka traukus, pēcāk arī metāliskos, ko kopa īpaši rūpīgi, jo tie bija materiāli vērtīgāki. Gadiem ritot, mainījās trauku dizains, bet to tīrīšanas un mazgāšanas tehnoloģija nemainījās tūkstošiem gadu garumā – jo vienkāršo ūdens un trauku lupatiņas mehānismu nekas cits nespēja pārspēt.

Arī 19. gs. gadsimta vidū mājsaimnieces joprojām traukus mazgāja ar karstu ziepjūdeni, tāpat tika lietotas abrazīvās vielas spēcīgākai tīrīšanai, piemēram, smiltis, dažādi skrāpji, salmi. Tas vēl bija laiks, kad trauku mazgājamo mašīnu remonts nedraudēja. Sievietes varēja paļauties tikai pašas uz savām rokām.

Trauku mašīnas izgudrotāja – sieviete!

1850. gadā kādam īpatnējam un savādam izgudrotājam Džoelam Goutonam radās ideja par automatizētu trauku mazgājamo mašīnu, ko viņš arī patentēja un nevarēja sagaidīt piedāvājumus no potenciālajiem ražotājiem.

Diemžēl šis izgudrojums nevienu neinteresēja un apkārtējie uzskatīja Džoelu par jukušu. Jo kurš gan varētu izgudrot ierīci, kas mazgā traukus, un kam tas vispār vajadzīgs?

No šodienas skatupunkta lūkojoties, Goutona mašīna traukus patiešām mazgāja slikti un izšļakstīja ūdeni apkārt mašīnai. To iedarbināt spēja tikai fiziski stiprs un attīstīts vīrietis. 15 gadus vēlāk Goutona ierīci mēģināja pilnveidot vēl viens amata meistars, taču nesekmīgi, un tas radīja tikpat liela kurioza efektu.

Veiksmīgākais visbeidzot bija trešais mēģinājums, kuru veica Džozefina Kokreina – sieviete, kura mainīja trauku mazgāšanas pasauli, un kopš šī brīža arī trauku mazgājamo mašīnu remonts ir kļuvis par biedu ikvienam!

Kā pasargāt trauku mazgājamo mašīnu no sabojāšanās?

Un tomēr, lai nenonāktu līdz tādam brīdim, kad trauku mazgājamo mašīnu remonts ir nepieciešams, vērts ievērot dažus nozīmīgus šīs ierīces lietošanas pamatprincipus. Kā viena no tipiskākajām kļūdām pašā trauku mazgāšanas procesā ir pieņēmums, ka pirms ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā trauki jānoskalo.

Nebūt ne! Svarīgākais ir noņemt ēdiena pārpalikumus, lai tie neiesprūstu trauku mazgājamās mašīnas filtros. Tiesa, jebkurā gadījumā tur sakrājas netīrumi, tāpēc laiku pa laikam būtu nepieciešams pasekot līdzi tīrībai un tos uzpucēt. Vairākus vērtīgus padomus šajā jautājumā iespējams atrast šeit.

Iesaku ar tiem iepazīties! Jo kā tas ir ar visām ierīcēm, lai tās labāk kalpotu, nepieciešams zināt, kā tās pareizi izmantot. Dažkārt negribot varam nodarīt savai trauku mašīnai kaitējumu tikai savas nezināšanas dēļ, kā arī informācijas trūkuma dēļ neizmantot to tik efektīvi, cik patiesībā to paredzējis ierīces potenciāls.

Esi kā Džozefina Kokreina!

Sadzīvisku gudrību un viltību pārzināšana ir ļoti sievišķīga un ikdienā nepārvērtējama prasme ( : Tiesa, tas vairo jebkura dzimuma pārstāvju pievilcību pretējā dzimuma acīs. Būt viedai un tehniskai sievietei mūsdienās, manuprāt, ir seksīgi!

Saka, ka daži no mums ir sapioseksuāli un iemīlas tajos, kuri kādā jomā ir pārāki vai zinošāki. Tieši prāta spējas var kļūt par galveno pievilcības elementu – tas izskaidro, kāpēc izskatam nav izšķiroša nozīme. Tāpat arī ilgtermiņa attiecībās kļūst svarīgāks tas, kas otram ir galvā, nevis mugurā.

Lai vai kā, tā, iespējams, ir pavisam cita tēma. Taču tieši par to man lika aizdomāties trauku mazgājamo mašīnu remonts. Jo zināt, kā pareizi šo ierīci izmantot, ir vitāli svarīgi, lai ikdienas dzīve būtu komfortablāka un patīkamāka. Un ja nu tomēr ierīce plīsusi, iespējams izvēlēties starp vairākiem servisiem visā Latvijā.

Un, dāmas, tas ir tikai dzimumu stereotips – arī vīrietis var nomazgāt savu šķīvi pēc pusdienām. Turklāt tas ir ļoti empātiski un vīrišķīgi. Mūsdienās strādā gan daiļā, gan stiprā dzimuma pārstāvji, bet traukus negribas mazgāt kā vienam, tā otram. Kāpēc gan tieši sievietēm būtu jāuzveļ šis pienākums?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.