Šova vadītājs Dan Sykes – drosmīga pieredze ceļā uz prāta un ķermeņa harmoniju

šova vadītājs Dan Sykes

Trauksme un nemiers ir mūžīgās cilvēka dzīves pavadones. Cilvēks var būt noraizējies un nomākts svarīgas izvēles priekšā, raizes var izsaukt dažādas konfliktsituācijas darbā vai personīgajā dzīvē. Minētajās situācijās raizes un stress ir dabiski. Taču, ja trauksme un nemiers ir hroniskas, jāsāk aizdomāties par savu veselību.

Somatika māca, ka slimības cilvēka ķermenī ieperinās gadījumos, kad zūd saikne un mijiedarbība starp prātu un ķermeni. Prāts, kurš dominē 21. gadsimta kultūrā, atstājis novārtā ķermeni, kuram arī jābūt kustībā. Ja ķermenis ilgstoši ir pasīvā stāvoklī, pastāv liela saslimšanas varbūtība. Somatikas eksperts Dan Sykes māca uzticēties savam organismam, iedrošina atrast zudušo saikni starp prātu, jūtām un ķermeni, līdz ar to atgādinot, cik šī saikne ir svarīga harmoniskai ikdienai.

Šovs Emergency Fish Party demonstrē absolūti jaunu pagrieziena punktu prāta, jūtu un ķermeņa līdzsvarošanā. Šova vadītājs Dan Sykes parāda veidu, kā atrast sevi caur ekstrēmām, fiziskām izjūtām. Dan Sykes parāda cilvēka iespēju robežas un to, ko var panākt ar drosmi un vēlmi sevi izzināt, nebaidoties no stereotipiem un apkārtējo nosodījuma. Ir gluži dabiski, ka ekspresīvam, dinamiskam cilvēkam nederēs rāmas un līganas kustības jogas stilā.

Kā atpazīt trauksmes traucējumus?

Trauksmes traucējumi ir salīdzinoši jauns termins medicīnā. Ja cilvēks bieži izjūt satraukumu bez pamatota iemesla un tas sāk negatīvi ietekmēt viņa dzīves kvalitāti, var runāt par trauksmes traucējumiem. Gandrīz 10 procenti planētas iedzīvotāju cieš no šiem simptomiem.

  • Paātrināta sirdsdarbība, muskuļu saspringums, svīšana;
  • Bailes;
  • Nemiers;
  • Miega traucējumi (trausls, nemierīgs miegs, grūtības aizmigt);
  • Paaugstināta uzbudināmība;
  • Hronisks nogurums;
  • Grūtības koncentrēties;
  • Uztraukums, kuru grūti kontrolēt.

Pētījumos pierādīts, ka trauksmes traucējumu mazināšanā visefektīvāk darbojas vidējas līdz augstas intensitātes spēka vingrojumi. Pētnieki apstiprina, ka pat īslaicīgu spēka vingrojumu veikšanai piemīt dziedējošs efekts. Spēka vingrojumi tiek ieteikti kā potenciāla zema riska alternatīva trauksmes traucējumu ārstēšanā.. Dan Sykes šova Emergency Fish Party pamatā ir dažādi ekstrēmi spēka vingrinājumi tiem, kam patīk izaicinājumi. Tā ir iespēja sajust savu augumu un līdz ar to nomierināt pārāk intensīvi nodarbinātu prātu.

Somatikas praktiķi māca cilvēkus kustēties, apzinoties savu ķermeni. Māca ieklausīties savā organismā, balstoties uz katra indivīda iespējām, vajadzībām un pieredzi. Somatiskā prakse aicina mūs aizdomāties, izanalizēt savu dzīves pieredzi, paradumus un restartēt sevi jaunai, kvalitatīvakai un harmoniskākai dzīvei. Savukārt Dan Sykes piedāvā somatikas kontekstā atrast sevi caur ekstrēmām kustībām, mācēt kontrolēt ķermeni ar prātu, panākot ķermeņa un prāta līdzsvaru.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.