Sertificēti arhitekti, kam uzticēties?

sertificēti arhitekti

Sava māja un sēta – tas laikam ir latviešu sapnis kopš Blaumaņa “Indrānu” laikiem. Personīgs īpašums arī man ir vērtība. Izveidojot ģimeni, šis jautājums aktualizējas, jo gribas mājvietu, kuru patiesi saukt par savējo. Palīdzēt ar projekta izstrādi var sertificēti arhitekti – tā iespējams iegūt gan dizaina, gan arī funkcionālā ziņā labāko risinājumu.

Ar vīru iegādājāmies zemes gabalu Pierīgā un vēlējāmies uzbūvēt savu māju. Tādēļ bija nepieciešams atrast pieredzējušu un zinošu arhitektu, kas var palīdzēt sarežģītajā notikumu procesā. Nereti sabiedrībā valda priekšstats, ka arhitekts tikai zīmē mājas un galvenais viņa uzdevums ir rūpēties par ēku fasāžu vizuālo izskatu. Taču patiesībā mākslas radīšana ir tikai neliela daļa no arhitektu uzdevumiem.

Par to pārliecinājos, uzsākot sadarbību ar G. Vīksnas arhitektu biroju. Par pieredzi, projekta izstrādes procesu un arhitekta darba specifiku pastāstīšu turpinājumā.

Sertificēti arhitekti – kvalitātes garants

Sertificēti arhitekti, manuprāt, ir akūta nepieciešamība, plānojot, pārbūvējot vai labiekārtojot mājokli vai citas telpas. Lai būtu drošības sajūta, ka mājoklis tiek uzcelts paaudžu paaudzēm un tas arī pēc 40 gadiem saglabās savu pievilcību un varēsim dzīvot mājā, kas nesabruks, vēlējos piesaistīt atbilstošu komandu, kas parūpētos par kvalitatīvu projekta izstrādi un tā novešanu līdz galam.

Savos meklējumos uzgāju G. Vīksnas arhitektu biroju, par kuru izdevās atrast daudz pozitīvu atsauksmju. Birojs sevi apliecinājis jau iepriekš – portfolio lepojas ar vairāk kā 1000 realizētiem projektiem un apmierinātiem klientiem. Mani uzrunāja stils, kādā strādā šis arhitektu birojs. Iepazinos ar citiem paraugprojektiem šeit . Tāpat arī mājaslapā un blogā pārbaudīju, vai šī arhitektu biroja vērtības un priekšstats par dizainu saskan ar manu priekšstatu par to, kas ir skaisti.

Manuprāt, izvēloties konkrētu arhitektu, būtiski pārliecināties, ka veidojas savstarpēja sapratne un vienots priekšstats par gala rezultātu. G. Vīksnas arhitektu birojā ikvienai būvei ir racionāls telpu plānojums, tā ir maksimāli funkcionāla un tiek lietderīgi izmantots katrs ēkas kvadrātmetrs. Svarīgākais uzdevums padarīt ēku ilgtermiņā ērtu un mājīgu. Tieši tas vispārīgi ir ikviena arhitekta uzdevums. G. Vīksnas arhitektu birojs mani pārliecināja, ka šeit par to visu parūpēsies.

Stereotips ir arī uzskats, ka interjera dizains ir tikai gaumīgs telpu noformējums. Patiesībā tam ir arī liela funkcionāla nozīme, tāpat kā telpu iekārtojumam, mēbeļu izvietojumam un dizainam, paredzot virkni it kā pašsaprotamu, funkcionālu risinājumu – piemēram, rozešu skaitu un novietojumu vai logu žalūziju izvēli.

G. Vīksnas biroja sertificēts arhitekts Ārijs Bērziņš saka: “Cilvēkam ir nepieciešamas tikai četras sienas un jumts virs galvas – māja kas kalpo kā patvērums no nelabvēlīgiem laikapstākļiem, nelabvēlīgiem cilvēkiem, dzīvniekiem un arī tā ir vieta, kur droši justies. Mans darbs ir padarīt šo patvērumu komfortablāku.”

Sertificēti arhitekti: iekļaujas termiņos un budžetā

Kad jāuzceļ sava māja, protams, ir ne vien sapnis un vīzija par ideālo mājokli, bet arī ir noteikts naudas līdzekļu apjoms. Tāpat arī būtiski gūt skaidrību, kad var rēķināties ar mājas pabeigšanu un plānot pārcelšanos uz jauno dzīvesvietu.
Izvēloties G. Vīksnas biroju, sertificēti arhitekti šos jautājumus uzreiz ņēma vērā, tāpēc man kā klientam uzreiz bija skaidrs, ko es varu atļauties, cik kas izmaksās un kad māja būs pabeigta. Un galvenais – viss notiek tieši tā, kā bija norunāts.

Par savu darbu saka arhitekts Gunārs Vīksna saka tā: “Es visu mūžu esmu centies darīt lietas, cik labi vien spēju, būt, ja nu ne sekotāju pirmajās rindās, tad vismaz nebūt pēdējais, un tad nevar neielikt visu savu emociju gammu katrā savā darbā. Jo tālāk rit mans darba mūžs, jo vairāk mīlestības esmu iemācījies savos darbos ielikt.”

Šī sava darba mīlestība ir tā, kas mani uzrunāja visvairāk. G. Vīksnas arhitektu birojā pulcēti savas nozares entuziasti – kas nozīmē, ka projekts tiek radīts ar mīlestību.Arī konsultācijā un projekta izstrādes procesā jutu patiesu ieinteresētību, arhitekts vēlējās patiešām gūt izpratni par to, kāds ir vēlamais gala rezultāts, kuru vēlos redzēt. Man ir būtiski, lai tiktu piestrādāts pie niansēm. Un šajā birojā saņēmu gaidīto iejūtību un ieklausīšanos.

G. Vīksnas birojā arhitektūru sadala divās daļās. Viena ir pilnībā subjektīva: patīk, vai nepatīk, bet otra daļa ir objektīvā – funkcionālais risinājums, ērtums un komforts. Sertificēti arhitekti pilda šīs abas funkcijas, jo spēj pasūtītāja ideju, vīziju un domas novirzīt un realizēt ēkas vai iestādes būvniecībā.

Sertificētos biroja arhitektus raksturo uzticamība, profesionalitāte un azarts ikvienā detaļā, kā arī spēja darbus paveikt noteiktajā budžetā un termiņos. Bieži vien arhitekti domu lidojumos nespēj palikt uz zemes un rada darbus, kas realitātē nav izpildāmi. G. Vīksnas birojā tas nenotiks. Par to pārliecinājos sadarbībā ar arhitektiem un rezultātā iegūstot savu sapņu mājokli.

Būtiski, ka vienkopus šajā birojā strādā gan sertificēti arhitekti, gan interjera dizaineri un ainavas arhitekti. Tas nozīmē, ka atsevišķām detaļām nav jāpiesaista speciālisti no malas. Vienā birojā pieejami visi nepieciešamie profesionāļi, ar kuru palīdzību izstrādāt projektu.

Kā secināju – aī ainavu arhitektūra ir būtiska, lai izveidotu skaistu un harmonisku vidi, saglabājot vienota dizaina konceptu. Galu galā – sakārtots pagalms un glīta ainava ap māju ir nozīmīgs labsajūtas priekšnosacījums. Ja paskatoties pa logu, redzu skaisti iekoptu dārzu un ziedus, pārņem patīkama izjūta – tā ir mana mazā pilsētas oāze, kurā reizē varu justies ciešā saskarē ar dabu.

Lai pārliecinātos par arhitektu spējām un noskaidrotu ikvienu neskaidro jautājumu, atliek vien piezvanīt 634 24 067. G. Vīksnas arhitektu birojs atrodas divās Latvijas pilsētās – Dīķu ielā 11, Liepājā un Nometņu ielā 46A, Rīgā.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.