Šeit var atrast darbu, ja ir kvalifikācija un vēlēšanās!

seit

Bieži vien gadās dzirdēt, ka Latvijā nu gan darbu atrast grūti. Lai gan, no vienas puses, darba tirgus Latvijā ir piesātināts, no otras puse – vairākās nozarēs trūkst nepieciešamo speciālistu, piemēram, mazumtirdzniecībā un apkalpojošā sfēra.

Bezdarba līmeni šogad speciālisti prognozē 8% robežās, kamēr 2015. pilna gada griezumā akumulēti bija 9% un 2015. gada nogalē 8.7%. Tradicionāli vasaras sezonā bezdarba līmenis samazinās sezonālo darbu un jauniešu nodarbinātības dēļ. Kāda reāli ir esošā situācija un kuras ir populārākās vakances šeit – Latvijā?

Virtuālā darba meklēšana

Mūsdienās tieši digitālā vide ir pats vienkāršākais veids, kā ātri un efektīvi atrast sev interesējošu un piemērotu vakanci, jo vieglāk un kompaktāk darba sludinājumus ir lasīt speciāli radītās mājas lapās, kas paredzētas darba meklētājiem un darba devējiem.

Īpašajos sludinājumu portālos var izveidot savu dzīvesgājumu jeb CV, ko ievietot datu bāzēs. Tas ir veids, kā arī potenciālais darba devējs efektīvāk atrod sev nepieciešamos kandidātus.

Kas ir pieprasītākās nozares Latvijā?

Pieprasītākās un labāk apmaksātās profesijas ir informācijas tehnoloģiju jeb IT jomā, tāpat ļoti nepieciešami ir kravas automašīnu šoferi, kā arī palīgstrādnieki. Sevišķi aktuāla ir palīgstrādnieku un pārdevēju trūkuma problēma mazumtirdzniecības nozarē. Vakances ir ārkārtīgi daudz, tomēr cilvēki nav gatavi strādāt par piedāvāto atalgojumu, kas nereti sasniedz vien minimālās algas apjomu.

Tomēr prasības ir augstas gan servisa līmenī pret klientiem, gan zināšanās par uzņēmumā notiekošo. Savukārt, augstākā līmeņa kvalifikācijas jomā visbiežāk trūkst informācijas tehnoloģiju jomā strādājošo, trūkst arī mediķu un augstākā līmeņa vadītāju tirdzniecībā. Katastrofāla situācija ir kravas auto vadītāju nozarē, kur pieejams daudz brīvu vakanču. Tāpat trūkst metinātāju un pavāru. Pieejamās vakances darba meklētājus neapmierina.

Vakance IT nozarē nozīmē perspektīvu ilgtermiņā

Jau domājot par to, ko izvēlēties mācīties vai kādu papildus izglītību apgūt, noteikti ir vērts apsvērt darbu IT nozarē un atrast sev piemērotu vakanci šajā sfērā. Ilgtermiņā strādājot tajā būs plašas attīstības iespējas, vēl jo vairāk ņemot vērā mūsdienu straujo zinātnisko un tehnoloģisko attīstību, kā arī straujos izaugsmes tempus.

Tikpat veiksmīgs rezultāts var būt, atrodot vakanci loģistikas nozarē, kas nozīmē, ka C kategorijas vadītāja apliecība noteikti būs bonuss, lai tiktu pie labi apmaksāta darba. Arī jau strādājot pilna laika darba vietā, vēlams ik pa laikam pārskatīt pieejamās vakances. Katrs varam arvien attīstīties, pilnveidoties un arī pārkvalificēties, ja vien ir vēlēšanās, motivācija un gribasspēks.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.