Regulārs manikīrs – svarīga ķermeņa kopšanas daļa

regulārs manikīrs

Tikpat svarīgi, kā izvēlēties īsto un atbilstošāko vizītkarti, ir pārliecināties, ka rokas un nagi, kas to pasniedz ir koptas, skaistas un radīs vēlamo iespaidu par sevi. Ne velti saka, ka pēc rokām var atpazīt, kādu darbu dara cilvēks. Regulārs manikīrs palīdz  rokas vienmēr uzturēt ideālā formā un nekautrēties sasveicinoties. Roku kopšanas māksla patiesībā ir viena no senākajām skaistumkopšanas procedūrām.

Kā radies manikīrs

No latīņu valodā “manus” nozīmē roka, un “curus”- kopšana. Līdzīgi kā daudzas citas skaistumkopšanas procedūras, arī manikīra vēsture nāk no senajām civilizācijām Ēģiptes un Ķīnas. Senajā Ēģiptē koptas rokas un nagu lakas krāsa parādīja statusu sabiedrībā  – faraoni un priesteri lakoja sarkanus nagus, bet zemāka līmeņa sabiedrības locekļiem bija gaišāka nagu lakas krāsa un sarkanu nagu laka tika aizliegta.

Pēc faraonu nāves nagu kopšanas komplektu deva līdzi kapenēs, lai arī aizkapa dzīvē par rokām varētu pienācīgi rūpēties. Tā kā dieviem senajā Ēģiptē bija zeltīti nagi, augstāko aprindu cilvēki, kas bija gana turīgi, uz nagiem klāja pat zeltu. Līdzīgas analoģijas bija arī Senajā Ķīnā, kur strikti nodalīja, kādās krāsās nagus krāso augstmaņi un vienkāršie iedzīvotāji.

Roku kopšanas kultūra attīstījās vairākus gadu tūkstošu vēlāk

Tikai sasniedzot 18.gs., kad visā pasaulē bija ļoti straujš rūpniecības uzplaukums, attīstījās arī skaistumkopšanas sfēra un roku kopšanas kultūra. Īpaši nozīmīgs nagu kopšanā ir 1830. gads, kad izgudroja pirmo poliestera koka vīli, kas bija pagrieziena punkts nagu kopšanā, jo ievērojami atviegloja manikīra darbu. Drīz pēc tam parādījās arī daudzi citi līdzekļi, kas piešķīra nagiem spīdumu.

Pēc 1. pasaules kara roku un kāju kopšana attīstījās visstraujāk. Vispirms tika izgudroti smilšpapīra ienadžu noņēmēji, kā arī revolucionārais pirmais nagu lakas noņēmējs. Tas pilnībā izmainīja  šo nozari un pavisam drīzumā nagu kopšanas fanātiķi radīja pirmo caurspīdīgo nagu laku.

Interesanti, ka tā bija uz automašīnu krāsas bāzes radīta, līdz ar to pat kaitīga veselībai. Bet tās dēļ varēja radīt arī daudzas citas krāsas, ko izmanto vēl mūsdienās.

Manikīrs 21.gs

Manikīrs ir kļuvis par ļoti pieejamu rituālu ikvienam. Jāpiezīmē, ka šī procedūra nav attiecināma tikai uz sievietēm, jo tikpat nozīmīga tā ir vīriešiem. Piemēram, senajā Romā tieši vīriešu manikīrs bija izplatītāks. Ir radīti daudz un dažādi šīs procedūras veidi:

  • Klasiskais;
  • Franču;
  • Eiropas;
  • Karstais;

Franču manikīrs ir viens no izplatītākajiem procedūras veidiem

1976.gadā Orly uzņēmuma vadītājs Dž. Pinks aizsāka viena no populārākā manikīra veida – franču stila – vēsturi. Tā kā Holivudā šo laiku var raksturot ar ļoti strauju attīstību, bija akūta nepieciešamība pēc dažādiem kosmētikas līdzekļiem.

Pie Pinka vērsās režisori ar lūgumu radīt universālu nagu dizainu, kas derētu pie ikviena aktrises tērpa. Vienkāršais, klasiskais nagu lakošanas veids tika nosaukts par Natural Nails jeb dabiskajiem nagiem. Šajā nozarē tas bija kas nepieredzēts un tieši tāpēc guva tik milzīgu popularitāti.

Franču manikīrs savu nosaukumu ieguva Parīzē, kur izstādes laikā Pinks vienai no modelēm piedāvāja izmēģināt šo variantu. Tā kā vizuālais izskats bija tik pievilcīgs, arī citas modeles vēlējās izmēģināt jauno roku kopšanas veidu.

Tas kļuva par modes kliedzienu visā pasaulē un izmantojot modes mekas Parīzes slavu, saglabāja nosaukumā vārdu “franču”, lai gan radīts ir Amerikā.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.