Presto ir īstā vieta, kur iegūt tiesības

a kategorija

Sākoties vasaras sezonai, daudzi steidz baudīt burvīgo laiku un visas tā piedāvātās iespējas. Ja strādā pilna laika darbu, piemēram, ofisā, tad ir skaidrs, ka pilnībā izbaudīt brīvību neizdosies, it īpaši, ja šajā periodā tiek veikti pilsētu ielu remontdarbi. Lai tiktu laukā no Rīgas, nāksies pavadīt vismaz pusotru stundu.

Domājams, ka es neesmu vienīgā, kura kā risinājumu šai problēmai redz velosipēdu vai arī motociklu. Ja velosipēds ir paredzēts īsākiem gabaliem, tad motocikls lieliski noderēs garākiem izbraucieniem. Bet tas nav tik vienkārši. Lai varētu baudīt šādu prieku, ir nepieciešama a kategorija. Kādi ir noteikumi tās iegūšanai un kur to visērtāk darīt? Par to es šodien pastāstīšu.

Lai gan pamatdoma saglabājas tāda pati kā automašīnas vadīšanas tiesību gadījumā, tomēr a kategorijai ir vairāki papildus nosacījumi un nedaudz atšķirīgi noteikumi. To var iegūt sākot no 24 gadu vecuma, atšķirībā no b kategorijai nepieciešamajiem 18 gadiem, bet mācības ir iespējams uzsākt no 22 gadu vecuma. Tas, manuprāt, ir tādēļ, ka motocikls ir krietni bīstamāks braucamrīks, kurš prasa lielāku briedumu, lai jaunības maksimālismā neizraisītu kādu nopietnu nelaimi, jo a kategorija attiecas uz tiem transportlīdzekļiem, kuru jauda ir virs 15 kW, kas ir pietiekami, lai būtu nepieciešamas papildus zināšanas tā vadīšanai.

Manuprāt, viena no foršākajām motoskolām ir Presto. Un arī viņi, kā daudzi citi, piedāvā a kategorijas apmācības. Man ļoti patika, ka viņiem apmācībām ir divi iespējamie cenu plāni. Ja tev jau ir iegūta autovadītāja apliecība, tad teorijas kurss un braukšana būs lētāki. Nedrīkst aizmirst, ka arī šajā gadījumā ir nepieciešama derīga medicīniskā izziņa, ko var nokārtot arī iestājoties autoskolā, kā arī apliecība par pirmās palīdzības kursu iziešanu (arī to var apgūt teorijas kursa laikā Presto skolā). Jāņem vērā, ka papildus izmaksas radīs arī valsts eksāmeni CSDD. Arī atrašanās vietas šai autoskolai ir plaši pieejamas, jo ir iespējams saņemt apmācības Rīgā – centrā un Ķengaragā, kā arī Lielvārdē.

Arī a kategorijas apguvējiem ir jāmācās izbraukt figūras laukumā, kā, piemēram, jāprot izbraukt tā saucamo astotnieku un citas formas, jāizvairās no šķēršļiem un jānovērtē apstāšanās ceļa garums. Ir jāzina arī detaļas par motocikla uzbūvi – kur atrodas bremžu šķidruma un motoreļļas līmeņa identifikatori, kā noteikt ķēdes spriegojumu un citas lietas. Iespējams, motocikla tiesību iegūšana ir vieglāka, ja jau iepriekš ir saņemta b kategorija, tomēr arī cilvēkam bez priekšzināšanām ir iespējams veiksmīgi iegūt a kategoriju un izbaudīt brīvību uz dzelzs rumaka muguras.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.