Pieredzējis dermatologs Rīgā var izglābt no ādas vēža!

pieredzējis dermatologs Rīgā

Lai arī ikdienā par to nedomājam bieži, āda gan strukturāli, gan funkcionāli ir ļoti nozīmīga cilvēka veselības sastāvdaļa. Ādas pamatfunkcija ir veidot organisma vienotību, nodrošināt termoregulāciju un pasargāt no traumām. Āda ir indikators, kas atspoguļo visu iekšējo orgānu stāvokli, kavē mikrobu un baktēriju iekļūšanu organismā, pasargājot to no slimībām un citām nevēlamām blaknēm.

Tieši tāpēc ārkārtīgi svarīgi par ādu atbilstoši rūpēties, vismaz reizi gadā profilaktiski apmeklējot dermatologu. Pieredzējis dermatologs Rīgā, kur pieejama lielākā šīs specialitātes profesionāļu izvēle, var pat izglābt dzīvību, konstatējot draudus saslimt ar ādas vēzi. Kā izrādās, nekaitīgās dzimumzīmes veidolā var maskēties ļaundabīgs audzējs.

Kāpēc “āda var slimot”?

Vairumā gadījumu ādas slimības ļoti konkrēti parāda  iekšējo orgānu saslimšanas un kaitīgos ieradumus, tāpat arī liecina par neveselīgu un mazkustīgu dzīvesveidu. Ja ādas slimībām nepievērš uzmanību, ļaujot progresēt, ilgtermiņā tās var izraisīt nopietnas veselības problēmas. Ādas problēmas ir kā trauksmes poga vai luksofora sarkanais signāls, ko nevar atstāt bez ievērības.

Patiesībā sabiedrībai nav zināms fakts, ka ādas slimības ir vienas no populārākajām slimībām, jo ikvienam cilvēkam vismaz reizi dzīvē ir jāsaskaras ar kādu ādas slimību. Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka 20% no cilvēces slimo ar kādu no ādas slimībām. Dermatologs Rīgā var palīdzēt tikt galā ar slimībām to sākuma stadijā, tādējādi ekonomējot laiku un līdzekļus, jo ielaistas slimības gadījumā nereti to vairs nav iespējams izārstēt.

Kad noteikti jāvēršas pie dermatologa

Dermatologi kā Rīgā, tā arī citās pilsētās visbiežāk saskaras ar sekojošajām ādas problēmsituācijām:

  • Tā kā arī mati ir ādas daļa, uz kuru visagresīvāk iedarbojas ārējā vide un kaitīgās vielas, tad sūdzības par to stāvokli ir vienas no izplatītākajām. Gaisa piesārņojums, saules stari, ziemā aukstums un sals bojā matus, padarot tos sausus, plānus. Tā kā mati satur ļoti daudz informācijas par veselības stāvokli, smagu saslimšanu laikā arī tie kļūst par slimības simptomu.
  • Lai arī visbiežāk dzīvībai nekaitīga saslimšana, tomēr vizuāli nepatīkama, ir kārpas. Bieži tās neļauj cilvēkiem justies labi un rada diskomforta un kauna sajūtu. Parasti kārpas atrodamas uz rokām, sejas un pēdām, tās var būt gan bērniem, gan pieaugušajiem. Saslimšana ar kārpām liecina par novājinātu imunitāti.
  • Herpes jeb aukstumpumpas ir ļoti nopietna vīrusu infekcija, kas novērojama uz lūpām, ģenitāliju zonā.
  • Profesionāls dermatologs Rīgā palīdzēs arī cīnīties ar alerģiskām reakcijām. Ja moka izsitumi, nieze vai tūska, pavisam noteikti ar steigu jāmeklē ārsta palīdzība.
  • Ja patīk ilgstoši uzturēties saulē, var novērot pigmentācijas plankumus, ko izraisa melanīns. Ja šādi pigmentācijas plankumi veidojas strauji un pastiprināti, piemēram, sejas zonā, tad tas var radīt vizuālus defektus un diskomfortu. Dermatologs Rīgā palīdzēs cīnīties ar pigmentācijas plankumiem.

Ļoti svarīgi veikt dzimumzīmju pārbaudi

Dermatologs Rīgā, kam pieejama atbilstoša aparatūra var veikt dzimumzīmes pārbaudi. Lai gan dažreiz tās var būt simpātiskas un piestāvēt kopējam ārējam tēlam, tās tāpat var kļūt par ļoti nopietnu saslimšanu un briesmu cēloni.

Patiesība ir biedējoša, jo jebkura dzimumzīme, kas atrodas uz cilvēka ķermeņa var pārvērsties par ļaundabīgu audzēju un beigties letāli. Tāpēc dzimumzīmju pārbaude ir ļoti svarīga gan mājas apstākļos, gan pie speciālista, dermatologa Rīgā.

Ja regulāri pārbaudies, tad sauļoties var droši!

Cilvēkiem, kas daudz uzturas saulē jo īpaši svarīgi ir dzimumzīmes pārbaudīt pirms vasaras sezonas un arī pēc tās. Tas palīdzēs konstatēt izmaiņas un dzimumzīmes augšanas progresu.

Tāpat pārbaudes laikā dermatologs Rīgā var ieteikt kādu no dzimumzīmēm noņemt. Dzimumzīmes noņemšana ir nesāpīga un salīdzinoši vienkārša procedūra, ko dermatologs Rīgā var veikt atbilstoši mūsdienu tehnoloģiskām iespējām.

Noteikti neesmu vienīgā, kas dzirdējusi, ka pārmērīga sauļošanās var novest pie ādas vēža. Tā nebūt nav pasaciņa, kuru kāds izdomājis, lai pludmali varētu paturēt sev vienam. Pēc ilgstošas sauļošanās var veidoties jaunas dzimumzīmes. Šim aspektam noteikti vajadzētu pievērst uzmanību. Jo jaunu dzimumzīmju veidošanās nav uzskatāma par normu – ļoti iespējams, ka tas patiesībā ir audzējs.

Arī manai mammai pēc šīs vasaras sezonas uz muguras parādījās dīvaina paskata dzimumzīme – citā krāsā, ar pauguriņu, ieaugušiem matiņiem. Satraucāmies ne pa jokam, jo šīs visas pazīmes var liecināt par agresīvāko audzēju – melanomu.

Mamma arī devās uz pārbaudi. Par laimi gan izrādījās, ka šī dzimumzīme nerada risku un atviegloti varēja uzelpot. Taču tad, ja dzimumzīmīte ievērojami atšķiras no pārējām, tas tomēr ir pamats, lai to pārbaudītu – gan sirdsmieram, gan tāpēc, lai audzēja gadījumā pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstēšanu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.