Pieredzējis bērnu dermatologs – kur tādu atrast?

pieredzējis bērnu dermatologs

Bērniņa piedzimšana vecākiem ir liels pārbaudījums, taču arī pašu mazuli gaida dažādi izaicinājumi. Kamēr vecāki cenšas pierast pie jaunajiem pienākumiem un dzīves, kas sagriezusies kājām gaisā, bērniņš lēnām sāk aprast ar svešo un plašo pasauli, kuru viņš vēl nepazīst. Laikam ejot, mazais ķipars pieaug, un līdzi visiem priekiem, mēdz nākt arī dažādas problēmas. Viena no tām ir ādas problēmas. Lai tās atrisinātu, nepieciešams zinošs bērnu dermatologs.

Taču nereti vecāki sastopas ar neziņu un uztraukumiem par to, kur meklēt šādu ārstu, kas būtu labākais viņu atvasei. Arī manu mazo meitiņu vajadzēja pierakstīt uz pirmo vizīti pie bērnu ārsta. Nieks, ne nieks, bet uz plaukstas bija savairojusies kārpu infekcija. No tām noteikti vajadzēja atbrīvoties. Domāju, kur lai griežos pēc palīdzības.

Ja pieaugušie izprot to, ka viņiem ir jādodas meklēt medicīniska palīdzība, lai atrisinātu veselības problēmas, tad ar bērniem ir grūtāk, jo ārstam vienlaikus ir jābūt ne tikai profesionālim savā jomā, bet arī jāprot nodibināt kontaktu ar mazo pacientu, jo tas ievērojami atvieglo ārstēšanas gaitu.

Internetā pieejami vairāki forumi, kuros vecāki mēģina noskaidrot, kur atrodams pieredzējis bērnu dermatologs. Kā noskaidroju, prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikā Rīgā, Firsa Sadovņikova ielā 20, darbojas vairāki profesionāli, zinoši un draudzīgi dermatologi, kas palīdzēs arī jūsu atvasei būt veselai un laimīgai.

Kas ir bērnu dermatologs?

Tas ir ādas ārsts, kurš specializējies arī bērnu (līdz 14 g.v.) ādas slimību ārstēšanā. Viņa uzdevums ir rotaļīgā, mazulim saprotamā veidā, iemācīt, kā rūpēties par savu ādu un tās veselību ne tikai bērnībā, bet visas dzīves laikā. Procedūras tiek veiktas, radot mazajam pacientam interesi par tām, lai process būtu nevis biedējošs, bet aizraujošs. Turklāt apmeklējuma laikā klāt ne tikai drīkst būt arī vecāki vai aizbildnis, tas pat ir nepieciešami.

Kādos gadījumos jāapmeklē bērnu dermatologs?

Vecāki savas atvases visbiežāk ved pie šī speciālista tad, ja ir redzamas ādas problēmas, piemēram, iekaisumi, niezes, apsārtumi utt., taču tas nav viss. Prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika sniedz arī dažādus citus pakalpojumus:

  • Dzimumzīmju pārbaudi un noņemšanu – tikai zinošs bērnu dermatologs spēs noteikt, vai ādas veidojums ir labdabīgs, vai ļaundabīgs, tādēļ nevajadzētu kavēties ar šī speciālista apmeklējumu. Ja noteikts, ka tā ir ļaundabīga, vai tāda, visticamāk, var kļūt, ir estētiski traucējoša, dzimumzīmi var noņemt.
  • Kārpu likvidēšanu – arī šajā gadījumā bērnu dermatologs apstiprinās, vai ir risks, ka kārpa var kļūt ļaundabīga. Turklāt, ja tā rada diskomfortu, prātīgāk no kārpas atbrīvoties. Arī mana meitiņa dermatologa kabinetu atstāja ar piededzinātām kārpām. Mazo nomierināja un viņa atļāva veikt šo procedūru. Mazajai sievietei arī gribas saglabāt savu skaistumu. Un kā saka – dažkārt tas prasa upurus. Dažu dienu laikā kārpu vairs nebija.
  • Psoriāzes ārstēšanu – ar šo slimību bērnu dermatologs palīdzēs cīnīties efektīvāk, nosakot individuālu ārstēšanās kursu, ietverot īpašu diētu, ādas kopšanu, fiziskās aktivitātes u.c.
  • Papilomu likvidēšanu – labdabīgu ādas audzēju noņemšana, izmantojot dažādas metodes, piemēram, piesaldēšanu, lāzerterapiju u.c.

Šos un citus pakalpojumus plašāk vari iepazīt Prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikas mājas lapā.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.