Moderna dermatoloģijas klīnika

moderna dermatoloģijas klīnika2

Cik nozīmīga cilvēka veselības sastāvdaļa ir āda! Tas ir lielākais mūsu orgāns. Tā nodrošina termoregulāciju un pasargā no traumām. Āda ir rādītājs un indikators, kas atspoguļo iekšējo orgānu stāvokli, kā arī kavē mikrobu un baktēriju iekļūšanu organismā.

Dermatoloģijas klīnika man ir pazīstama vieta. Kopš 14 gadu vecumā saskāros ar nopietnu akni, par ādu esmu iemācījusies daudz, kā arī secinājusi, ka šajā sfērā tāpat kā visās citās, tikai profesionālis var sniegt padomu, kas patiesi var izmainīt situāciju. No aknes izārstējos pateicoties nozīmētai medikamentu terapijai.

Taču esmu guvusi pārliecību, ka vizīte pie dermatologa ikvienam no mums, kā sievietēm, tā vīriešiem, “it’s a must”. Iemācoties pareizi kopt ādu, izmantojot veselīgus kopšanas līdzekļus, varam saglabāt ādu gludu, jauneklīgu un skaistu. Tik daudz spēj izmainīt vienas vienīgas ādas stāvoklim atbilstošas sejas mazgāšanas ziepes!

Dermatologs – ādas ārsts.

Visbiežāk ādas slimības ļoti konkrēti norāda uz iekšējo orgānu saslimšanām, kaitīgiem ieradumiem un neveselīgu, mazkustīgu dzīvesveidu. Ja šīm slimībām nepievērš uzmanību un ļauj tām progresēt, tās var izraisīt nopietnas veselības problēmas.

Tāpat kā profilaktiski jāapmeklē zobārsts, ginekologs vai ģimenes ārsts, ļoti ieteicams ikgadēji apmeklēt arī dermatologu. Tiesa, pati pārsvarā esmu vērsusies pie speciālista vien tad, kad zeme deg – kad uz ādas parādījušies plankumi tik ļoti niez, dedzina un sāp, ka vairs nav iespējams turpināt strādāt.

Moderna dermatoloģijas klīnika, protams, spēj palīdzēt arī akūtā situācijā, kā tas bija manā gadījumā, uz vietas nodrošinot pretalerģijas šotus, kas tiek ielaisti vēnā. Taču tāpat arī moderna klīnika rūpējas par to, lai pacienti zinātu, kā laicīgi parūpēties par savu ādas veselību.

Sabiedrībā nav ļoti zināms fakts, ka ādas slimības ir vienas no populārākajām. Katram cilvēkam vismaz reizi dzīvē ir jāsaskaras ar kādu ādas slimību – apmēram 15% no pacientiem dermatoloģijas klīniku apmeklē, jo ir sūdzības par matu, nagu vai ādas veselību. Saskaņā ar Pasaules veselības organizācijas datiem, 20% no cilvēces slimo ar kādu no ādas slimībām.

Pirmie simptomi, kam jāpievērš uzmanība!

Ja kādā no ķermeņa daļām parādās nieze, sāpīgums, dedzināšana, āda maina krāsu vai novērojamas ādas struktūras izmaiņas, nekavējoties jādodas uz dermatoloģijas klīniku un jāsaņem profesionāla dermatologa konsultācija. Vizītes laikā ārsts veiks vispārējo veselības pārbaudi, uzdos jautājumus par slimības vēsturi, kaitīgajiem ieradumiem un (ja nepieciešams) nosūtīs uz papildus izmeklējumiem pie citiem ārstiem.

Pēc tam tiek uzstādīta precīza diagnoze un noteikts ārstēšanās kurss. Pašreizējās tehnoloģiskās iespējas un zināšanas dermatoloģijas klīnikās ļauj ārstēt slimības, kas vēl neilgu laiku atpakaļ tika uzskatītas par neārstējamām.

Lai arī izsitumu parādīšanos nav iespējams prognozēt, alerģiskas reakcijas var pārsteigt mūs nesagatavotus. Arī pieaugušā vecumā var parādīties alerģijas, kādas iepriekš nav bijušas. Tā, piemēram, izrādījās, ka manā gadījumā piens un piena produkti izraisa izsitumu veidošanos. Nomainīju ēdienkarti, sakārtoju uzturu un izsitumi pazuda.

Tomēr dzimumzīmju pārbaude gan ir viena no tām procedūrām, kas var palīdzēt novērst sevišķi smagas slimības ārstēšanu nākotnē, ja tāda tiktu konstatēta. Tā ir procedūra, kura vienreiz gadā būtu nepieciešama ikvienam, lai pārliecinātos, ka dzimumzīmes nav ļaundabīgās melanomas – agresīvākais ādas audzējs.

Izplatītākās slimības, kuras ārstē dermatoloģijas klīnikā

Par laimi ar visām zemāk minētajām slimībām neesmu saskārusies pati, tomēr sekojošās sūdzības un kaites ir vienas no populārākajām, kāpēc tiek uzmeklēta dermatoloģijas klīnika.

 • • Dažādas matu slimības. Arī mati ir ādas daļa, uz kuru ļoti agresīvi iedarbojas ārējā vide un kaitīgās vielas, piemēram, gaisa piesārņojums, saules stari, ziemā aukstums un sals. Mati satur ļoti daudz informācijas par veselības stāvokli un visbiežāk smagu saslimšanu laikā arī tie kļūst sausi, plāni, bojājas ātrāk.
 • • Bieži sastopama ādas saslimšana ir kārpas. Tās var uzmesties gan bērniem, gan pieaugušajiem un atrodas uz rokām, sejas vai pēdām. Kārpas uz pēdām gan biežāk ir sastopamas pieaugušajiem, tās var izraisīt sevišķi spēcīgas sāpes un diskomfortu.
 • • Herpes ir tikpat nopietna vīrusu infekcija, kas novērojama uz lūpām, ģenitāliju zonā, retākos gadījumos arī acs radzenē. Dermatoloģijas klīnikā palīdzēs cīnīties arī ar šo lipīgo slimību.
 • • Arī alerģiskas reakcijas, kas var būt redzamas, kā izsitumi, nieze, tūska ir dermatoloģijas klīnikas un dermatologa aprūpes sfērā.
 • • Cilvēkiem, kam patīk ilgstoši uzturēties saulē bieži novērojami pigmentācijas plankumi, ko izraisa melanīns. Ja pigmentācija veidojas pastiprināti, piemēram, sejas zonā, tad tas var radīt neērtības sajūtu un diskomfortu. Tomēr to veiksmīgi palīdzēs atrisināt ārsts.
 • • Dažādi ādas veidojumi, kas izauguši pēkšņi. Tiem noteikti jāpievērš uzmanība, lai izvairītos no ārkārtīgi nopietnas saslimšanas – melanomas jeb ādas vēža.

Dzimumzīmju pārbaude mājās un dermatoloģijas klīnikā.

Dzimumzīmes var būt gan simpātiskas un izcelt cilvēka personību, gan kļūt par ļoti nopietnu saslimšanu un briesmu cēloni. Jebkura dzimumzīme, kas atrodas uz mūsu ķermeņa, var pārvērsties par ļaundabīga audzēja perēkli. Tāpēc dzimumzīmju pārbaude ir ļoti svarīga gan mājas apstākļos, gan pie speciālistiem dermatoloģijas klīnikā. Kā saprast, kuras dzimumzīmes ir kaitīgas un kad steidzami jāvēršas pēc palīdzības?

 • • Ir simetriskas, pareizas formas dzimumzīmes, kas ir viendabīgi iekrāsotas, tās nereaģē uz ultravioleto starojumu un nemainās. Šīs var uzskatīt par drošām dzimumzīmēm.
 • • Atrodamas arī plakanas dzimumzīmes, kas parasti ir ļoti gaišu vai ļoti tumšu formu plakani veidojumi un atrodas ādas virsējā slānī. Šīs dzimumzīmes dzīves laikā var mainīties.
 • • Dziļākajos ādas slāņos ir izliektās dzimumzīmes. Uz šīm dzimumzīmēm reizēm veidojas apmatojums.
 • • Reizēm dzīves laikā izveidojas saliktas dzimumzīmes, kam raksturīga nevienmērīga nokrāsa un nelīdzena virsma. Tās atrodas izteikti virs ādas vai pat karājas uz ādas “kājiņas”. Šīs dzimumzīmes dermatoloģijas klīnikā ieteiks noņemt, jo tām ir lielāks risks tikt traumētām ar apģērbu, sportojot vai vienkārši kustoties..
 • • Ir arī tā saucamās iedzimtās dzimumzīmes , kas ir lielākas par 12 mm un tām ir sarežģīta nokrāsa.

Pārbaudies un sauļojies droši!

Jo īpaši svarīgi dzimumzīmes pārbaudīt ir pirms un pēc vasaras sezonas. Dubultā pārbaude palīdzēs labāk noteikt, vai vērojams progress un vai kāda no dzimumzīmēm nav jānoņem. Tā ir labākā profilakse, lai saglabātu savu veselību.

Un tas nemaz nav tik sarežģīti, tikai jādodas uz klīniku, tas aizņem vien 45 minūtes, bet toties tālāk var dzīvot ar mierīgu sirdi un apziņu, ka ar ādu viss ir kārtībā un vēža risks nedraud.

Tiem, kurus šo pārbaudi veikt attur spiedīgi ekonomiskie apstākļi, iesaku izmantot Melanomas dienas akciju, kuras laikā iespējams dzimumzīmju pārbaudi veikt bez maksas. Šī diena tiek atzīmēta reizi gadā, lai veicinātu sabiedrībā informētību par nopietnajiem riskiem, kurus sevī var slēpt dzimumzīmīte. Arī pati izmantoju iespēju pārbaudīties šajā dienā.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.