Māju projekti un to plānošanas process

māju projekti

Vai Tu jau esi atradis vietu, kur vēlētos celt savu nākotnes māju? Ja Tu sapņo par savu privātmāju, kas pilnībā atbilstu Tavām un Tavas ģimenes vēlmēm un izmantotu visas izvēlētās atrašanās vietas ģeogrāfiskās priekšrocības, tad māju projekti un to plānošana būtu jāuztic arhitektiem ar pieredzi.

Plānošanas procesu var uzsākt vairākos veidos, tostarp:

Ar zemi, kas Tev patīk

Ja Tev pieder vai esi mantojis zemi vai īpašumu, tad Tu jau esi soli tuvāk savai sapņu mājai. Ja Tev vēl nav sava īpašuma, kur plānot mājas celšanu, tad Tu vari sadarboties ar nekustamo īpašumu aģentūrām, kas specializējas zemes iepirkumos un varētu palīdzēt atrast Tavām vēlmēm piemērotāko vietu.

Ar gatavu plānu

Arhitektu biroji pārdod jau gatavus māju plānus, kurus Tu vari nodot celtniekiem īstenošanai. Interesantus un vēl nerealizētus projektus Latvijā piedāvā uzņēmums Arhitekta G. Vīksnas birojs ar birojiem Rīgā un Liepājā. Gatava projekta iegādes galvenā priekšrocība – iespēja iegūt privātmājas projektu par būtiski zemāku cenu nekā gatavojot to no nulles. Ieskatu un pamata informāciju par gatavajiem privātmāju projektiem vari redzēt uzņēmuma mājas lapā:
http://gvbirojs.lv/maju-projekti

Ar arhitektu

Atkarībā no budžeta un vēlmēm, ko vēlies realizēt, Tu vari noalgot arhitektu, kas transformēs Tavas idejas reālos uzmetumos. Tiesa, atšķirībā no jau gatava plāna iegādes, māju projekta sagatavošanas cena būs visai augsta. Bet no otras puses, tā ir iespēja realizēt visas savas idejas un iegribas, radot perfektu vidi un garantējot, ka māja atbildīs Tavam un ģimenes dzīvesstilam.

Mājas celšana uz savas zemes var šķist dārgs pasākums, tomēr jāpatur prātā, ka mājas celtniecības izmaksas var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem, tostarp ieplānotā budžeta un realizējamajām idejām. Kā jau rakstā tika minēts – ja vien nevēlies, ka Tavs mājoklis ir neordināra risinājuma, tad pie strikti noteikta budžeta jau gatavi māju projekti var būt izdevīgs risinājums. Protams, izmaksas atkarīgas arī no plānotās ēkas kopējās platības un apbūves laukuma, izmantotajiem materiāliem un risinājumiem.

Padoms – lai plāna realizācijas procesa laikā nerastos papildus izmaksas, vēlams jau iepriekš visu pamatīgi apsvērt, lai celtniecības laikā nenāktos mainīt savas domas. Pirmkārt – mainot plānu procesa vidū tiks paildzināts plāna izpildes termiņš. Otrkārt – plānojuma mainīšana var prasīt no Tevis ievērojamu summu, īpaši, ja izmaiņas ir tik lielas un nākas veikt pārbūvi, sākot visu procesu no jauna.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.