Laicīga dzimumzīmes likvidēšana var izglābt no ādas vēža

laiciga-dzimumzimes-likvidesana

Dzimumzīmes ir ādas veidojumi, kas var veidoties dzīves laikā un var būt arī iedzimti. Būtībā tas ir nepareizi attīstītu audu sakopojums ādā. Jaunas dzimumzīmes dzīves laikā veidojas, ja ir novājināta imūnā sistēma. Dzimumzīmes sākotnēji ir tikai ādas dziļākajos slāņos un tas, vai tās būs redzamas arī vizuāli, ir atkarīgs no daudziem iekšējiem un ārējiem faktoriem, kā arī no tā, cik dziļi ādā dzimumzīmes veidojušās.

Iekaisušas dzimumzīmes var izraisīt ādas vēzi- melanomu. Laicīga dzimumzīmes likvidēšana var pasargāt no šīs dzīvībai bīstamās slimības. Dzimumzīmju skaita palielināšanās nav nekas neparasts, sevišķi daudz dzimumzīmes veidojas pubertātes vecumā un pēc tam 18 – 22 gados. Tas ir periods, kad dzimumzīmes kļūst aizvien tumšākas un lielākas.

Tā kā grūtniecības vai klimaksa laikā ir milzīgas hormonu svārstības, jaunas dzimumzīmes var rasties arī šajā periodā. Tomēr pēc sauļošanās jaunas dzimumzīmes parādīšanās gan, piemēram, var būt satraucoša. Bet jebkurā gadījumā jaunas dzimumzīmes parādīšanos vajadzētu uztvert ar piesardzību, jo melanoma var maskēties aiz jebkuras no tām.

Dzimumzīmju pārbaude ar  dermatoskopijas metodi

Kad uzzināju par to, ka jauna dzimumzīme var liecināt arī par agresīvāko no audzējiem, pret dzimumzīmju pārbaudi sāku attiekties pavisam citādāk. Pārāk bieži, manuprāt, esam pārāk nevērīgi pret savu veselību vienkārši informācijas trūkuma un nezināšanas pēc.

Dzimumzīmju pārbaudi vēlams veikt reizi gadā un vissvarīgāk to ir veikt pirms un pēc aktīvās sauļošanās sezonas vasarā, kad ādā notiek aktīvākais dzimumzīmju veidošanās process. Saules ietekmē var veidoties jauni ādas veidojumi, tāpēc ļoti svarīgi ārstu apmeklēt arī pirms sezonas, lai konstatētu, vai notiek veidošanās process.

Ir gadījumi, kad ādas veidojumus ārsti iesaka likvidēt. Dzimumzīmes likvidēšana ir ļoti adekvāta un normāla procedūra, kas ir nesāpīga un neatstāj rētas. Protams, svarīgākais ir izvēlēties piemērotu dermatoloģijas klīniku, kura garantē profesionālu un kvalitatīvu pakalpojumu.

Kā notiek dzimumzīmju diagnostika?

Pārbaudot pacienta ādu, dermatologs vispirms ādas stāvokli novērtē vizuāli, apskatot visas uz ķermeņa esošās dzimumzīme arī slēptajās ķermeņa daļās, piemēram, matu zonā uz galvas, padusēs, uz muguras, plaukstām, pēdām.

Bieži vien reizēm pat nezinām par dzimumzīmju atrašanos šajās ķermeņa daļās un, iespējams, ka tieši šie ādas izaugumi var izraisīt slimību. Risinājums tādā gadījumā ir dzimumzīmes likvidēšana.

Pēc vispārējas vizuālās pārbaudīšana, izmantojot speciālu ierīci, dermatologs turpina pārbaudīt tieši aizdomīgos veidojumus, pastiprināti pievēršot uzmanību tiem, kas atrodas zonās, kur, piemēram, tās var skart apakšveļa, vai tās tiek citādi traumētas. Iespējams, ka šīm problēmzonām būs piemērota dzimumzīmes likvidēšana.

Dzimumzīmju diagnostikas atkārtošanas biežums

Ar šīs ierīces un procedūras palīdzību iespējams saglabāt dzimumzīmju attēlus un pēcāk tos salīdzināt, lai izprastu attīstības dinamiku. Tas ir lielisks veids, kā sekot līdzi savai veselībai un izvairīties no bīstamajām ādas slimībām. Veicot pārbaudes, speciālists ieteiks, kuras dzimumzīmes ir sevišķi jāuzmana, atrodoties kaitīgo ultravioleto staru ietekmē.

Regulāras pārbaudes vismaz reizi gadā, taču vēlams pirms un pēc aktīvās sauļošanas sezonas, ļauj novērst slimību progresēšanu un izārstēt tās sākotnējās stadijās. Neapšaubāmi, nenovērtējama diagnostika ir tieši melanomas jeb ādas vēža gadījumā.

Dzimumzīmju pārbaudes noteikti jāveic arī mājas apstākļos!

Tikpat svarīgi, kā regulāri apmeklēt profesionālu dermatologu, ir pētīt un novērtēt uz ķermeņa esošās dzimumzīmes arī mājās. Šajā procesā var iesaistīt arī mājiniekus. Protams, tas nenozīmē, ka mājās iespējams veikt dzimumzīmes likvidēšanu. Šo procedūru veic tikai un vienīgi dermatoloģijas klīnikā ar specializētu aprīkojumu.

Ja mājas apstākļos konstatē, ka dzimumzīme ir mainījusi krāsu, tā kļuvusi lielāka, sāpīga vai iekaisusi, noteikti jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta. Tieši šādas dzimumzīmju izmaiņas liecina, ka ādas izaugumos iespējams ļaundabīgas slimības perēklis. Arī ja dzimumzīmē jūtama kņudoša, niezoša vai sāpīga sajūta, steidzami jāmeklē palīdzība. Tieši dzimumzīmes krāsas izmaiņas ir visbīstamākās.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.