Labs zibens novedējs tieši jūsu mājai

zibens-novedejs

Dabas katastrofas ir viena liela problēma, no kuras neviens no mums nevar līdz galam izvairīties. Tas pats ir ar laika apstākļiem, tie var radīt dažādus bojājumus un sekas mūsu dzīvojamajām mājām. Viena no parādībām, kas var radīt būtiskus zaudējumus, ir zibens. Vienīgais, kas no tā mūs var pasargāt, ir zibens novedējs.

Mūsdienu arhitektūra ir tik pat dažāda kā cilvēki, idejas paliek arvien interesantākas, tāpēc katrai ēkai jāpiemeklē arī piemērots zibensnovedēja tips. Vairāk par to vēlos pastāstīt šajā rakstā, jo arī mūsu jauno ģimenes māju nesen aprīkojām ar zibens novedēju. Kā izrādās, pēc likuma nemaz nevarētu atļauties to neierīkot.

Kas ir zibens?

Mēs visi zinām, kas ir zibens kā tāds, vismaz nosaukumu katrs no mums ir dzirdējis. Bet vai mēs visi tiešām zinām, kas to izraisa un kas to veido?

Par zibeni dēvē elektrisku izlādi, kuras rašanās iemesli var būt divi:

  • Radusies starp mākoņiem;
  • Radusies starp mākoņiem un zemi.

Radusies starp mākoņiem un zemi.
Atmosfērā ir diezgan lieli elektrības krājumi, tāpēc negaisa laikā, veidojoties jonizētam gaisa kanālam, notiek izlāde – zibens. Izklausās diezgan pašsaprotami un vienkārši, taču tā radītās sekas nav tik patīkamas.

Zibensnovedēji

Zibensnovedējiem ir divas uzstādīšanas metodes:

  • Klasiskā (pasīvā) zibens aizsardzība (Uz jumta uzstādīts metāla stiepļu siets un gar ēkas fasādi izvietoti novadītāji, kas lādiņu novada zemējuma kontūrā. Šis zemējuma kontūrs tiek ierakts gruntī gar ēku);
  • Aktīvā zibens aizsardzība (Ēkas augstākajā punktā tiek uzstādīts masts ar uztvērējgalviņu, gar ēkas fasādi tiek izvietoti novadītāji (tāpat kā iepriekšējā gadījumā). Lādiņš tiek novadīts uz zemējuma kontūru).

Abu tipu metodes atšķiras ar to, ka aktīvajai zibens aizsardzībai ir vairākas priekšrocības, ar kurām varat iepazīties vairāk šeit.

Viens no uzņēmumiem, kuram pieder arī iepriekš minētā mājas lapa, kas nodarbojas ar zibensnovedēju uzstādīšanu, ir zibens.lv. Arī mūsu zibens novedēja uzstādīšanai izvēlējāmies šo kompāniju. Uzņēmumā darbojas speciālisti ar vairāk kā 10 gadu pieredzi, kas, manuprāt, ir labs rādītājs, meklējot jau pieredzējušus speciālistus.

Uzstādot zibensnovedējus tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas, kas garantē drošību ne tikai dzīvojamajām ēkām, bet arī biroja ēkām, utt. Viss zibens novedēja uzstādīšanas process bija ļoti saprotams un raits: sākumā pie mums atbrauca uzņēmuma pārstāvji, veicot nepieciešamos aprēķinus. Pēc 1,5 nedēļām darbi bija pabeigti.

Tikai mēs paši sevi spējam pasargāt no dažādiem riskiem, tāpēc ir tikai ieteicams savu māju aprīkot ar visām nepieciešamajām iekārtām, tai skaitā zibens novedēju, lai drošībā būtu ne tikai mēs, bet arī mums tuvie cilvēki. Pateicoties zibens novedējam, zibens izlādes gadījumā tas tiks novadīts ar šīs ierīces palīdzību.

Ņemot vērā, ka viens zibens spēriens sevī ietver tik daudz spēka un enerģijas, ka tā radītais karstums pārsniedz pat Saules temperatūru, nav brīnums, ka pēc zibens spēriena māja var nodegt pāris minūšu laikā.
palīdzību.

Zibens spēriena laikā izdalītais karstums ir tik spēcīgs, ka tas spēj izkausēt pat smiltis. Zibens enerģija ir cilvēka prātam neaptverama. Tomēr esam to iemācījušies savaldīt. Un zibens novedējs ir tas brīnumrīks, kas nodrošinās, ka patiešām to nekad arī neaptversim.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.