Kvalitatīvas rūpes par komfortu – gaisa kondicionieris no Commodus

Gaisa kondicioniera izvēle savai mājai mēdz būt liels un pārdomāts lēmums. Tas ir nozīmīgs ieguldījums, kas radīs lielāku komforta sajūtu turpmāko gadu garumā. Ir divi faktori, kas jāņem vērā, izvēloties savai mājvietai piemērotāko gaisa kondicionieri: tā kvalitāte un ietekme uz elektrības rēķinu, jo labai iekārtai jābūt gan kvalitatīvai, gan energoefektīvai.

Kad vasaras karstums ir sasniedzis mūsu klimata joslai maksimālas temperatūras stabiņa atzīmes, mēs vēlēsimies sev un saviem mājiniekiem vislabāko un iespējami uzticamāko kondicionēšanas iekārtas efektu. Tā kā arī mūsmājās šo jautājumu nesen sakārtojām un zināšanas un pieredze vēl svaigas, turpinājumā dažas lietas, kas jāņem vērā.

Kādi kondicionieru veidi vispār ir pieejami?

gaisa kondicionieris

Vēloties iegādāties gaisa kondicionieri, pirmkārt, jāsaprot, kādam mērķim tas paredzēts. Parasti ilgstošiem mērķiem tiek izvēlēti centralizēti vai sienas kondicionieri. Savukārt, ja jauda un paliekošs rezultāts nav tik svarīgi, ir iespējams iegādāties arī mobilos kondicionierus. Tos parasti izvēlas, ja nepastāv veidi, kā telpā iemontēt paliekošu kondicionēšanas sistēmu, jo tie ir salīdzinoši skaļāki, kā arī aizņem papildu vietu telpā.

Lai arī kādas ierīces šobrīd būtu pieejamas tirgū, gudram pircējam nebūs grūtību izvēlēties labāko risinājumu, ja vien viņš būs iepriekš mazliet painteresējies par to, kas tieši raksturo kvalitatīvu gaisa kondicionēšanas iekārtu, kā arī izvēlēsies uzticamu firmu tās iegādei, uzstādīšanai un apkopei.

Kādi parametri raksturo kvalitatīvu gaisa kondicionieri?

Labs gaisa kondicionieris būs energoefektīvs, kas nozīmē, ka tas patērēs iespējami mazāko elektrības daudzumu, lai mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņš joprojām saglabātos iespējami zems. Protams, kvalitatīvu iekārtu raksturos arī nepārtraukti laba darbība gadiem ilgi, ja tā tiek atbilstoši uzturēta darba kārtībā. Visbeidzot, kas nav mazsvarīgi – labs gaisa kondicionieris ir kluss, izturīgs un prasa vien nelielu tehnisko apkopi.

Bez iepriekš minētajiem parametriem vēl svarīga ir arī gaisa plūsmas kontrole. Iekārta ar šādu opciju ļaus noregulēt gaisa plūsmu pareizajā virzienā tā, lai tā atdzesētu gaisu, bet nenodarītu iespējamu kaitējumu telpā esošo cilvēku veselībai, kā arī, piemēram, neizprovocētu saaukstēšanos. Ja gaisa plūsma noregulēta pareizi, šādām sekām nebūtu jārodas, lai arī cik ilgi atrodamies telpā ar kondicionēto gaisu. Vēl ir svarīgi, lai pieejami kaut daži dzesēšanas ātrumi.

Kuri gaisa kondicionieri ir energotaupīgi?

Līdzīgi kā automobiļu ražotājiem, arī gaisa kondicioniera ražotājiem mūsdienās ir jānovērtē savas piedāvātās iekārtas atbilstoši tam, cik energotaupīgas tās ir. Bieži vien šim vērtējumam tiek lietots EER (Seasonal Energy Efficiency jeb sezonālās energoefektivitātes) koeficients. Jo šis koeficients ir augstāks, jo aprīkojums būs energotaupīgāks.

Lielākā daļa jaunbūvju – mājsaimniecību, biroju un veikalu – mūsdienās ir aprīkoti ar standarta jau sākotnēji iebūvētiem modeļiem. Tomēr, kad nepieciešams tos aizstāt, īpašnieki nereti izvēlas tos aizstāt ar energoefektīvākām sistēmām. Lai arī šāda gaisa kondicioniera iegāde sākotnēji var izmaksāt vairāk, tas nesīs ilgtermiņa ietaupījumu, samazinot elektroenerģijas izmaksas un esot videi draudzīgāks.

Kā izvēlēties atbilstoša izmēra un jaudas gaisa kondicionēšanas iekārtu?

gaisa kondicionieris

Lai arī cik nopietni mēs pievērstu uzmanību gaisa kondicioniera kvalitātei, ir jāsaprot, ka ierīce, kas ir neatbilstoši maza attiecībā pret mājas platību, nespēs uzturēt mitekli pietiekoši vēsu. Tomēr tas, ko daudzi aizmirst ņemt vērā, ir tas, ka arī pārāk liela iekārta, kas nav atbilstoša mājokļa platībai, slēgsies iekšā un ārā biežāk nekā tas nepieciešams, tādējādi lieki patērējot elektroenerģiju un, iespējams, radot nevajadzīgu noslodzi kompresoram.

Lai gaisa kondicionieris kalpotu labi, tam ir jābūt atbilstošam telpas lielumam. Uzņēmums, kas rūpējas par saviem klientiem, rūpīgi noteiks piemērotākās ierīces uzstādīšanu, ņemot vērā tādus parametrus kā logu izmēri, grīdas platība, vietējais klimats un pat ēna, ko māja gūst no apkārtējām ēkām un/vai kokiem. Tāpat svarīgi norādīt arī ēkas siltumizolāciju, jo tā daļēji nosaka, kādā apmērā telpas iekšējo mikroklimatu ietekmē ārējie apstākļi.

Tāpat, lai arī cik mazsvarīgi tas varētu sākumā šķist, patiesībā liela nozīme ir arī elektroiekārtām, kas tiek lietotas telpā. Tā, piemēram, vairāki datori, kas darbojas telpā, var ietekmēt gan temperatūru, gan gaisa kvalitāti. Ja gaisa kondicionieris tiek uzstādīts, piemēram, virtuvē, jāņem vērā elektriskās plīts vai citu virtuves iekārtu lietojums un ietekme uz telpas mikroklimatu.

Vai var gadīties, ka viens gaisa kondicionieris ir kvalitātes ziņā labāks par citiem?

Lai arī no ārpuses šīs dzesēšanas iekārtas varētu izskatīties samērā līdzīgi, to galvenā atšķirība slēpjas kompresorā. Atzīti ražotāji izmantos augstas kvalitātes kompresors, kuru uzticamība būs pārbaudīta daudzu gadu garumā. Tāpat svarīgs kvalitātes faktors būs klusa darbība, jo nekvalitatīva gaisa kondicioniera radītais troksnis var būt traucējošs un nogurdinošs, īpaši mājās un birojā. Vairāk par to, kādam ir jābūt modernam un kvalitatīvam gaisa kondicionierim, var uzzināt http://www.commodus.lv/lat/kondicionieri/.

Kā izvēlēties uzticamu preces piegādātāju un uzstādītāju dažādo piedāvājumu jūklī?

Pirmkārt, nepieciešams izvēlēties uzticamu uzņēmumu, kas nodarbojas ar gaisa kondicionieru uzstādīšanu un apkopi konkrētajā reģionā. Tā kā Latvija ir salīdzinoši neliela, eksistē uzņēmumi, kas piedāvā montāžu visā valsts teritorijā. Ir labi, ja tiek piedāvāta arī regulāra apkope. Uzņēmums var piedāvāt gan klienta vietā veikt ikmēneša apkopi, gan, kas ir svarīgi, nodrošināt arī ar lielāku iekārtas aprūpi ar speciāliem ķīmiskiem līdzekļiem, kas parasti nepieciešama reizi gadā, lai viss turpinātu darboties tikpat veiksmīgi kā uzstādīšanas sākumā.

Otrkārt, uzņēmumam jāpiedāvā pazīstamu un pasaulē atzītu zīmolu ražojums. Tāpat ir jābūt drošam, ka apkopes nepieciešamības gadījumā, būs pieejams plašs nomaināmo detaļu klāsts. Tev jājūtas drošam, ka vasaras vidū paliekot bez gaisa kondicionēšanas iespējām kādas tehniskas vainas dēļ, tev nebūs jāgaida, kamēr kāda no detaļām tiks nedēļām ilgi vesta no ārzemēm.

Commodus atbilst šiem kritērijiem; dodies uz Commodus mājas lapu www.commodus.lv, apmeklē vienu no birojiem Rīgā (Jelgavas iela 24) vai Saldū (Apvedceļš 15), zvani uz +371 27088108 vai raksti uz info@commodus.lv. Arī mēs izvēlējāmies tieši šo pakalpojumu sniedzēju, kas specializējies tieši šādu iekārtu uzstādīšanā. Arī apkures katlu pasūtījām šeit.

gaisa kondicionieris

Padomi lietošanai

Ja tikko tavā mājā vai darba vietā uzstādīts pirmais gaisa kondicionieris, ir daži padomi, kas varētu palīdzēt gan sistēmas efektīvai darbībai, gan optimālam rezultātam.

  • Ja vēlies ietaupīt elektroenerģiju, uzstādi termostatu uz tik augstu temperatūru, cik iespējams vasarā, lai tomēr telpā justos komfortabli un, ja nepieciešams, izmanto arī mitruma kontroli. Jo mazāka ir atšķirība starp iekštelpu un āra temperatūrām, jo zemāks būs elektroenerģijas patēriņš telpas atdzesēšanai.
  • Izvairies novietot ierīces, kas izdala daudz siltuma, piemēram, TV vai lampas, tuvu termostatam.
  • Mēs visi esam izbaudījuši šīs vasaras dienas, kad ārā ir tik karsti, ka, šķiet, atvēsināšanās nolūkos varētu pat uz brīdi ierāpties saldētavā. Lai arī šāda doma sākotnēji varētu būt vilinoša, centies nepārslēgt termostatu uz zemākas temperatūras iestatījumiem nekā to lieto parasti. Jāsaprot, ka tas neatdzesēs māju ātrāk, bet gan var rezultēties pārāk lielā telpas atdzesēšanā, kas jau rada diskomfortu. Līdz ar to rezultāts var izrādīties neapmierinošs, bet papildu elektrības patēriņš – lieks.
  • Vari arī apsvērt ventilatora lietošanu telpā kopā ar gaisa kondicionieri, jo tas palīdzēs izplatīt vēso gaisu visā mājā bez nesamērīgi liela papildu elektroenerģijas patēriņa.

Aplūkojot šobrīd plašo piedāvājumu, ir rūpīgi jāizvērtē sava konkrētā situācija un telpa, kurā gaisa kondicionierim jātiek uzstādītam. Noteikti, meklējot atbildes par optimālo iekārtas jaudu, kvalitāti un apkopi, jālūdz palīdzība arī speciālistiem, lai kopīgi izvērtētu visus svarīgos faktorus.

Kondicionēts gaiss var gan uzlabot dzīves komfortu mājās, gan palīdzēt uzturēt darbīgu noskaņojumu birojā, tāpēc gaisa kondicioniera uzstādīšanu vajadzētu apsvērt ikvienam, kas saskaras ar pārlieku sakarsušu un nevēdinātu telpu problēmu ikdienā.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.