Kādēļ vērts izpētīt autoskolas atsauksmes pirms uzsāc mācības?

labas atsauksmes Presto autoskolai

Atrast piemērotāko autoskolu, kurā iegūt autovadītāja, motocikla vai kāda cita transportlīdzekļa vadītāja tiesības, nav vienkārši. Latvijā iestāžu, kur to apgūt, ir pietiekoši daudz, un katra no tām piedāvā savus pakalpojumus un cenas. Viena no iespējām, kā salīdzināt vairākas iestādes, ir aplūkojot autoskolas atsauksmes.

Mūsdienās cilvēki atsauksmes meklē par ļoti dažādām precēm un pakalpojumiem – apģērbiem, apaviem, konkrētiem zīmoliem, uzņēmumiem, iestādēm un arī cilvēkiem. Tas ir pašsaprotami, jo mūsdienu digitālā vide ir nojaukusi robežas dažādos veidos, ļaujot mums iegūt tādu informāciju, kas agrāk nebija tik viegli pieejama.

Ir veikti pētījumi par to, ka 80% no tiem patērētājiem, kas lasa atsauksmes par precēm un pakalpojumiem, uzticas tām tādā pašā līmenī, it kā šo komentāru būtu sniedzis kāds viņu draugs vai tuvinieks. Iespējams, arī Tev ir gadījies internetā lasīt vai īpaši meklēt atsauksmes par kaut ko.

Piemēram, runājot par autoskolām, nesen uzgāju vienu no Latvijas top – Presto. Tuvojoties 30 gadu atzīmei, nolēmu, ka beidzot vēlos iegūt autovadītāja apliecību. Kāpēc gaidīju tik ilgi? Nemāku teikt! 12. klasi beidzot, manās acīs nedega tā uguntiņa, kas citiem, vēloties pēc iespējas ātrāk pašam stūrēt. Taču te pēkšņi uguntiņa iedegās!

Autoskolas atsauksmes – labs izvēles kritērijs

Draugs tiesības ieguva 3 mēnešu laikā, teoriju un braukšanu nokārtoja ar pirmo reizi. Vēlējos ticēt viņam uz vārda. Bet arī pati vēlējos pārbaudīt – vai arī citiem Presto tik ļoti patikusi kā viņam? Tad nu ņēmos meklēt autoskolas atsauksmes.

Tās mājas lapā skaidri izklāstīti visi piedāvājumi un cenas. Šis noteikti ir piemērs citām līdzīga tipa iestādēm, kā izkārtot saturu, lai visi to varētu saprast. Turklāt šeit arī patiešām atrodas ļoti labas atsauksmes Presto autoskolai, kuras rakstījuši tās bijušie kursanti.

Kas lācītim vēderā?

Autoskolas atsauksmes atklāti un detalizēti spēj parādīt to, ko cilvēki konkrētajā autoskolā visvairāk novērtē, par ko priecājas un kas viņus apmierina/neapmierina.

Kā redzams Presto gadījumā, autoskolas atsauksmes atspoguļo iestādes darbinieku prasmīgo pieeju mācību procesam, kā arī spēju motivēt un iedrošināt savus audzēkņus, lai tie sasniegtu savus mērķus par spīti nedrošībai.

Redzams, ka atsauksmes autoskolai atstājuši autorizēti lietotāji. Tā kā tās nav anonīmas, uzreiz arī tās ir ticamākas un autentiskākas. Zem anonīma komentāra jau viegli slēpties, bet šeit var tiešām uzzināt, kā apmācību procesā gājis un kā izdevies nonākt līdz tiesībām.

Tāpat, protams, ir svarīgi, ka autoskolas pasniedzēji spēj ne tikai izklāstīt teorētiskos aspektus, bet arī dalīties savā personīgajā pieredzē, jo tas palīdz jaunajiem šoferiem izvairīties no dažādām kļūdām, kuras agrāk pieļāvuši citi

Presto autoskolas atsauksmes parāda arī to, ka audzēkņi novērtē tās instruktoru mierīgo un saprotamo pieeju savam darbam, mācot, kā pareizi braukt ar auto, kravas auto, motociklu un citiem transportlīdzekļiem.

Tāpat ne mazāk svarīga ir arī autoskolas administrācijas pieeja saviem darba pienākumiem, kas kalpo kā autoskolas seja un atspoguļo tās vērtības. Arī pati vēlāk pārliecinājos, ka ļoti būtisks ir darba organizācijas veids, vieglā aizsniedzamība, iespēja visu kārtot mājaslapā caur savu profilu.

Ja visas nepieciešamās formalitātes var kārtot pārsvarā attālināti, bez liekām rindām, tas noteikti ir faktors, kuru augsti novērtēju. Mūsdienās dzīvojam lielā steigā un aizņemtībā, tāpēc priecājos, ka pamazām viss arvien digitalizējas, atvieglojot ikdienu un ļaujot daudz ko nokārtot bez ierašanās klātienē. Presto tas ir liels pluss.

Autoskolas atsauksmes – kā gāja man pašai?

Teikšu godīgi – uzticējos gan pozitīvajai autoskolas atsauksmei no drauga puses, gan pieejamajām atsauksmēm mājaslapā. Tāpat arī pārliecinājos, ka pēc CSDD datiem Presto kursantiem veicas visražīgāk – tieši te iegūst tiesības ar augstāku veiksmes procentu, nokārtojot eksāmenus ar 1. reizi.

Statistika dažkārt biedē, jo negribas to izbojāt. Ja citi var, bet es nē – kas ar mani nav kārtībā? Atbildi gan uz šo jautājumu man nenācās meklēt, jo izrādījās, ka arī es varu. Izvēlējos intensīvo kursu – 3 reizes nedēļā. Un jau pēc mazāk kā mēneša biju nokārtojusi gan autoskolas, gan CSDD teorijas eksāmenu ar 1. reizi.

Man veicās ar pasniedzēju, kura aizraujošā veidā stāstīja par satiksmes noteikumiem. Drīzāk pat teiktu, ka katru teorijas nodarbību gaidīju gluži kā stand-up no Ted-x sarunu šova. Ja teoriju var apgūt ar dzīviem piemēriem un stāstiem, tā uzreiz iegūst pavisam citu nokrāsu.

Beigās paliek atmiņā ne vien noteikumi, bet arī spilgtās emocijas un līdzpārdzīvojums, kuru izjutu, klausoties pasniedzējas stāstos, kuri atklāja kādu no noteikumu aspektiem caur ikdienišķu situāciju prizmu.

Skaidrs ir tikai viens – vislabāk no ”mācās braukt” mašīnām ieturēt pārējiem satiksmes dalībniekiem dubultu distanci, jo kamēr tie krustojuma vidū negaidīti apstājas, lai pārliecinātos par drošību, kāds kurš šādu bremzēšanas manevru nav gaidījis, ietešas no aizmugures.

Tā kā pasniedzēja šo kuriozo situāciju pastāstīja jau sākumā, iemācījos – bez vajadzības apstāties tilta vai krustojuma vidū ir gaužām aplami un nemaz to nemēģināju darīt! Lūk, ko šādi dzīves piemēri var iemācīt teorijas klasē un cik ļoti palīdzēt reālajā situācijā uz ceļa!

Un kā ar braukšanām? Šajā ziņā atsauksmes autoskolai arī nemelo – iespēja Presto pašam izvēlēties instruktoru ir nenovērtējama. Arī pati piedzīvoju situāciju, kad ar konkrētu instruktoru nevarēju saprasties – tas ir saprotami, cilvēcīgi. Taču 2 kļuva par maniem tuvākajiem skolotājiem.

Turklāt izbraucu kopā vismaz 5 dažādās mašīnās, izmēģināju gan bembi, gan Toyota, gan Folkswagen, gan Seat Altea, gan golfiņu. Beigu beigās arī man radās visai skaidrs, kurš būs tas vāģītis, kuru gribēsies pašai. Lai ko arī nebūtu domājusi iepriekš, noslēgumā iegādājos BMW.

Eksāmenā tieši tāpēc, iespējams, veicās labāk, mazāks stresiņš, lielāka pieredze, lielāks komforts dažādās mašīnās, vieglāk piešauties. Jo eksāmenā braukt var sanākt arī tādā auto, ar kādu nebrauci kopā ar vienu instruktoru. Ja izbrauksi ar vairākiem, labāk tev pašam!

Protams, kad atrasts īstais instruktors, labāk strādāt ar to. Viņam vieglāk pārlūkot braucēja progresu, izsekot, kādās vietās braukts iepriekš un ko vajadzētu apgūt vēl. Atsauksmes autoskolai braukšanas nodarbību ziņā ir tik gaišas, jo šeit katrs audzēknis pats izvēlas savu sadarbības partneri – instruktoru. Un tāpēc arī ir vieglāk un patīkamāk.

Kā ar braukšanas eksāmenu? Nokārtoju ar 1. reizi, iekļāvos 3 mēnešu noliktajā termiņā. Par to, ka biju tāda teicamniece, autoskola atmaksāja izdevumus par CSDD eksāmenu – patīkama balva noslēgumā.

Ja arī Tevi interesē iespēja iegūt autovadītāja tiesības…

Iesaku aplūkot izvēlētās vai interesējošās autoskolas atsauksmes. Tādā veidā tu uzzināsi daudz ko jaunu un noderīgu, kas Tev palīdzēs ne tikai izvēlēties piemērotāko instruktoru, bet arī saprast, vai šī iestāde ir īstā vieta, kur spert soli tālāk savā izaugsmē! Un iedrošinājumam tikai varu teikt – tiesības tiešām var iegūt 3 mēnešos!

Kā tik ātri? Patiesībā var arī vēl ātrāk. Viss atkarīgs no tā, kad uzsākta braukšana. Bet, piemēram, Presto nodarbību var apmeklēt katru dienu – regulāri slīpējot braukšanas prasmes, tās, protams, kļūst arvien labākas! Tā ir labākā recepte, kā kļūt par labu šoferīti! ( :

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.