Izīrē māju Rīgā – ieteikumi, meklējot mājokli

Izīrē māju Rīgā

Pirms iegādājāmies savu zemesgabalu un uzcēlām paši savu ģimenes māju, meklējām pieejamos piedāvājumus sludinājumos, kur izīrē māju Rīgā . Viena no populārākajām izvēlēm mājokļa meklējumiem pēdējā laikā ir sociālie mediji. Facebook ir arī vairākas grupas, kurās var komunicēt tieši ar nekustamā īpašuma izīrētājiem vai potenciālajiem īrniekiem. Kā otrs izmantotākais kanāls ir sludinājumu portāli. Mūsu mājokli īrēšanai atradām tieši tādā veidā.

Īrēšana notikti ne vienam vien dažkārt sagādājusi galvas sāpes, jo pirms līguma parakstīšanas jāpārliecinās, ka negaida nepatīkami pārsteigumi un ar mājas īpašnieku veidojas patīkama komunikācija. Ja dzīvoklis tiek meklēts sludinājumu portālos, noteikti jāpievērš uzmanība īres termiņam – lai nebūtu tā, ka jāizvācas tad, kad mājoklis vēl vajadzīgs. Mēdz būt gadījumi, kad sludinājums ir pārāk labs, lai tas būtu īsts.

Lai neuzķertos uz krāpnieciskiem pārdevējiem un nepiedzīvotu situāciju, kurā sanākt tikt apšmauktam, jāpievērš uzmanība vairākiem jautājumiem un tie rūpīgi jāapdomā. Ja dzīvokļa izīrētāji stāsta, ka atrodas ārzemēs, būs atpakaļ pēc kāda laika un nepieciešams rezervēt vēl neredzētu dzīvokli un jāpārskaita nauda, tas visticamāk ir krāpniecības mēģinājums.

Turpinājumā pastāstīšu, kādi, manuprāt, ir ieteicamie jautājumi mājas īpašniekam, kas noteikti palīdzētu gūt skaidrību par visu, kas saistās ar īrēto mājvietu un laicīgi ļautu apzināties visus saistītos izdevumus un iespējas.

Ieteicamie jautājumi mājas īpašniekam, ja tas izīrē māju Rīgā:

  • Norādītā īres cena un komunālie maksājumi: ja sludinājumā tiek norādīta tikai īres cena – vai tajā ir ietverti arī komunālie maksājumi. Drošākais ir palūgt uzrādīt reālus rēķinus;
  • VVai var rasties papildus izdevumi, piemēram, vieta automašīnai, apsardzes pakalpojumi, apsaimniekošana, pagrabs, utt.
  • Apkures veids;
  • Vai ir interneta, TV un tml. nepieciešamie pieslēgumi vai arī to ierīkošana jāveic pašiem;
  • Pašam dzīvoklī jāpārbauda ūdens spiediens, jānoskaidro, cik karsti ir vasarā, vai ir ventilācijas sistēma un vai ir kādi tehniski vai cita veida defekti, piemēram, pelējums;
  • Vai dzīvoklī var veikt nelielus darbus, piemēram, pieskrūvēt skapīti vai plauktu;
  • Ja dzīvoklis tiek par savu naudu uzlabots (remontdarbi, mēbeles u.tml.) – vai tādēļ ir paredzēti īres maksas atvieglojumi;
  • Nekustamā īpašuma nodokļa maksas nosacījumi;
  • Kā notiek teritorijas tīrīšana.

Sludinājumi, kur izīrē māju Rīgā

Kā jau minēju, iecienīta platforma mūsdienās ir Facebook, kurā var pievienoties nekustamo īpašumu grupām un sekot līdzi publicētiem sludinājumiem. Tāpat var izmantot veco labo reklāmu jeb sludinājumu metodi – mājaslapas, kas paredzētas tieši sludinājumu izvietošanai. Esmu pārliecinājusies, ka lietotājiem sevišķi draudzīga šāda tipa vietne ir dalder.lv. Tas ir jauns un inovatīvs sludinājumu portāls, kurā sludinājumus ievietot var bez maksas.

Dalder.lv ir unikāls projekts pasaules līmenī, kas pilda klasisko sludinājumu funkciju, bet tajā pašā laikā ir arī e-komercijas platforma. Kā viena no lielākajām portāla priekšrocībām, manuprāt, ir tā ērtais, pārdomātais dizains un smalkais administratīvais un kategoriju iedalījums, kas ir būtiski progresīvāks un mūsdienīgāks kā citos līdzīgos portālos.

Dalder.lv noteikti ir sludinājumu platforma ar nākotni. Lietotājiem tiek piedāvātas gan labi zināmas funkcijas, gan inovatīvas funkcijas globālā mērogā – automātisks tulkojums 3 valodās, īpaši niansēta filtrēšanas sistēma un iebūvētas bezmaksas mājaslapas izveidošana reģistrētam uzņēmumam vai privātajam pārdevējam.Turklāt pretimnākošā attieksme, piedāvājot izvietot bezmaksas sludinājumus uz laika periodu līdz pat gadam, noteikti ir pievilcīgs faktors.

Attīstītāju izpēte un tirgus analīze pierādīja, ka dalder.lv platformas efektīvi izstrādātie problēmu risinājumi reklāmas izvietošanā, lokalizācijā, apstrādē, efektivitātē un sasniedzamība ātri iegūs lietotāju uzmanību un sludinājumu portālu varēs izmantot vēl nebijušā līmenī.

Kā visērtāk atrast māju īrei manā apkārtnē?

Līdz šim Latvijā citos sludinājumu portālos vai platformās nav tik detalizēti tikusi administratīvi nodalīta informācija, jo dalder.lv katram novadam, pilsētai un pilsētas rajonam pieejama sava virtuālā afiša, t.sk. arī, piemēram, sadaļa izīrē māju Rīgā un ne tikai – jo filtrācija ļauj atrast arī iespējas mikrorajonos. Tas palīdz arī uzzināt aktuālāko informāciju tuvāk mājām.

Sevišķi jau tas palīdz tiem, kas meklē māju ārpus Rīgas. Dalder.lv izdalīti visi Latvijas novadi, tādēļ ērti var uzzināt, kādi īres piedāvājumi pieejami tieši tuvākajā apkārtnē. Turklāt dalder.lv iebūvētā mājas lapas funkcija palīdz saprast, vai pats saimnieks izīrē māju Rīgā vai tas ir krāpnieks – ikvienam sludinājuma ievietotājam tiek izveidota sava mikro lapa. Tajā var lasīt citu iepriekšējo klientu atsauksmes, kā arī pārliecināties, vai sludinājuma autors ir reāla persona.

Lai izskatītu visus sludinājumus savā apkārtnē, noteikti iesaku izmantot jauno portālu dalder.lv. Atbalstu bezmaksas reklāmu Latvijā, tāpēc ceru, ka arvien vairāk lietotāju sāks izmantot tieši šo mājas lapu gan meklējot sludinājumus, gan tos publicējot. Turklāt ne vien bonuss ir iespēja publicēt sludinājumus bez maksas, bet arī tādas priekšrocības kā individualizētas mājas lapas un pārdevēja profila izveide ir būtiskas priekšrocības.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.