Ienesīgākie darba piedāvājumi: karjeras krustcelēs

Finansiālais faktors nav mazsvarīgs, spriežot par īstās karjeras izvēli. Tajā pat laikā nevar aizmirst, ka darbā pavadām lielāko daļu sava laika, tāpēc ienesīgums nav vienīgais faktors, kas jāņem vērā, izvēloties īsto. Iecerētajam karjeras virzienam jārada patiesa interese par apgūstamo sfēru. Vislabāk, ja darbs ir kā hobijs. Tad arī nebūs grūti tajā ieguldīt savu enerģiju un laiku. Un nebūt nav sūri grūti jāstrādā, lai nopelnītu naudu – tas ir mīts, kuru lauž neskaitāmi cilvēki, kas ienākumus gūst darot to, kas patīk! Turklāt tādējādi pelnīt var pat labāk kā darot kaut ko, kas nemaz nesaista! Vienīgais priekšnosacījums: savs darbs jāspēj paveikt izcili un jābūt nepieciešamajām dotībām.

Labs veids, kā izprast darba tirgu, ir tā izpēte sludinājumu portālos, kur darba piedāvājumi regulāri tiek publicēti visdažādākajās sfērās. Darba piedāvājumu aprakstos iespējams iepazīties ar darba pienākumu aprakstu un kandidātam nepieciešamo kvalifikāciju. Ir jomas, kur darba piedāvājumi ir skaitāmi desmitos un simtos, bet ir arī jomas, kur darba piedāvājumu skaits ir zems. Pirms iestāties iecerētajā mācību programmā līdz ar to ir vērtīgi laicīgi pārliecināties par nodarbinātības iespējām pēc studiju programmas beigšanas, pārskatot darba piedāvājumu klāstu.

Tāpat jāņem vērā, ka noteiktās profesijās gaidāmais ienesīgums var būt krietni vien zemāks kā tādās sfērās kā IT vai loģistika. Līdz ar to pirms gala lēmuma pieņemšanas jāpārdomā, vai algas apmērs izvēlētajā sfērā patiešām ir pieņemams. Gadījumā, ja saņemtais atalgojums neapmierina, būs grūti izbaudīt darbu pat tad, ja tas patiešām patīk! Jo arī tā ir neatņemama veiksmīgas karjeras izvēles sastāvdaļa. Veiksmes formula patiesībā ir vienkārša: tev tas patīk + tev tas padodas + tu esi apmierināts ar atalgojumu.

Gala lēmums ir katra paša rokās, tomēr šī raksta turpinājumā piedāvāju iepazīties tieši ar ienesīgākajiem darba piedāvājumiem Latvijā, atklājot, kuras sfēras sola visaugstākos ienākumus pēc studiju beigšanas. Un kas zina – varbūt ienesīgo var apvienot ar patīkamo, un, iespējams, tieši kāda no šīm sfērām arī saista tavu neviltoto interesi!

Smart continent publiskotie rezultāti

Par ienesīgākajiem darba piedāvājumiem iespējams spriest, ņemot par pamatu Centrālās statistikas pārvaldes datus, ar kuriem savā Facebook profilā dalījies Gints Turlajs, kurš strādā izpētes uzņēmumā “Smart continent”. Informācija publicēta 2021. gada nogalē.

Saskaņā ar šiem datiem, vērtējot pēc stundas likmes, kā ienesīgākās profesijas minamas dažādu medicīnas nozaru speciālistiem, tāpat arī augstākā līmeņa vadītājiem izglītības, valsts un privātā sektorā.
Lai aprēķinātu darba piedāvājumu ienesīgumu, jāņem vērā ne vien stundas likme, bet arī nostrādāto stundu skaits. Nra kā piemērs minēta ortodonta alga, kurš par 170 darba stundām mēnesī saņem pat vairāk kā 16000 EUR. Savukārt asinsvadu ķirurgs, strādājot tik pat daudz, nopelna aptuveni 7000 EUR, bet tiesas priekšsēdētājs – 5000 EUR.

Ienesīgāko darba piedāvājumu prognozes 2023

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas prognozēm nākotnes ienesīgāko darba piedāvājumu topā ierindojamas specialitātes informācijas tehnoloģijās un inženierzinātnēs.

Par spīti tam, ka jau šobrīd Latvijā IT nozarē strādājošo algas ir vienas no augstākajām starp darba piedāvājumiem, arvien trūkst programmētāju un jomas profesionāļu. Turklāt darba spēks šajā jomā trūkst ne vien Latvijā, bet arī Eiropā. Saskaņā ar prognozēm tuvāko 10 gadu laikā ievērojami pieaugs pieprasījums pēc tādiem speciālistiem kā IT konsultanti, programmētāji, datu apstrādes tehniķi, IT atbalsta speciālisti un IT projektu vadītāji. Tiek lēsts, ka šajā nozarē strādājošajiem arvien būs augstākas algas par vidējām Latvijas tautsaimniecībā.

Tāpat Ekonomikas ministrija starp augstāk apmaksātajiem darba piedāvājumiem papildus IT nozarē strādājošajiem ierindojusi finansistus un apdrošinātājus.

Labākie darba piedāvājumi globālā līmenī

Kā izrādās, top 10 pelnošāko darba piedāvājumu sarakstā iekļaujas arī psihiatra profesija. Tāpat mūsdienās labi atalgoti darba piedāvājumi izvietoti mārketinga jomā – mārketinga menedžeris uzņēmumu var pacelt augstākajā līmenī, piesaistot jaunus klientus un paaugstinot uzņēmuma ienākumus. Tāpat arī globālā mērogā IT speciālists tiek ierindots starp ienesīgākajiem darba piedāvājumiem.

Augstas algas pasaules līmenī ir arī sekojošo jomu parstāvjiem: gaisa satiksmes kontrolieriem, advokātiem, zobārstiem, pilotiem, inženieriem, izpilddirektoriem un ķirurgiem.

Darba piedāvājumu tendences Latvijā

Aplūkojot darba piedāvājumu Latvijas sludinājumu portālos, ar labu atalgojumu izceļas darbs jau minētajā IT nozarē, loģistikā, jurisprudencē un grāmatvedībā.

Augstākajai izglītībai ir nozīme!

Lai arī starp dažādām profesijām iespējams izdalīt nodarbošanās, kas ir ievērojami ienesīgākas starp citām, statistika apliecina, ka iegūta augstākā izglītība jebkurā jomā vairo iespējas nākotnē saņemt augstāku atalgojumu.

Savas nākotnes specialitātes izvēle ir nozīmīgs solis, līdz ar to ieteicams rūpīgi izsvērt savu lēmumu. Pasaulē slavenais klīniskais psihologs Džordans Pītersons iesaka savu karjeras izvēles lēmumu balstīt plašākā nākotnes vīzijā, uzdodot pareizos jautājumus.

Ja savu lēmumu par karjeras izvēli vajadzētu aizstāvēt plašākas auditorijas priekšā, kā tu pamatotu, ka pieņemtais lēmums patiešām ir vislabākais? Ienesīgi darba piedāvājumi nenoliedzami varētu būt viens no faktoriem, tomēr – vai atrastos vēl kādi argumenti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *