C kategorija paver plašas iespējas

c kategorija; c kategorijas kursi

Darbs kā šoferim loģistikas sfērā ir labi atalgots, pieprasīts un ilgtermiņā arī ļoti nepieciešams, īpaši ņemot vērā svaigo, nesaldēto produktu pārtikas lietošanas pieaugumu, pēc kā var secināt, ka darba iespējas tikai paplašināsies un brīvo vakanču skaits pieaugs.

C kategorija vienmēr būs liela priekšrocība un iespēja saņemt labāku atalgojumu, un šīs kategorijas kursi ir pieejami labākajās autoskolās.  C kategorijas vadītāja apliecība vilina daudzus braucējus, tomēr apmācību process var būt sarežģītāks un garāks.

Nesen šo kategoriju nokārtoja mans vīrs. Turpinājumā vairāk pastāstīšu par to, kā viņam gāja. Pieredzes stāsts nereti ir arī labākā pamācība citiem, kas nolēmuši iet šo pašu ceļu. Tā ka šis būs īss ceļvedis, kas palīdzēs labāk noorientēties šajā pasaulē visiem tiem, kas vēlas rezultātā vadīt smagās kravas mašīnas.

C kategorijas raksturojums

Mācības ar kravas automobili var aizņemt ilgāku laiku un prasīt vairāk pacietības, par ko liecina gabarīti un lielums – C kategorijas auto ir mehāniskie transportlīdzekļi, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg un kuri neietilpst D kategorijā, tāpat kā šādas kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.

Mācības var sākt tikai no 19 gadu vecuma, savukārt eksāmenus kārtot tikai no 21 gada vecuma. Tā arī ir būtiskākā atšķirība no B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanas. Izņēmums ir personas, kas atrodas militārajā dienestā – tad apliecību var iegūt jau no 19 gadu vecuma un eksāmenus nokārtot jau šajā laikā.

Kā izvēlēties autoskolu?

Izvēloties autoskolu, kurā C kategorijas kursi ir piedāvāti, jāņem vērā tie paši kritēriji, kas izvēloties B kategoriju – kopējās izmaksas, skrupulozi sarēķinot cenas; atsauksmes; mācību vietu un telpas; komunikāciju un servisu. Tomēr šajā gadījumā viens no svarīgākajiem aspektiem ir instruktora izvēle. Kāpēc?

Jo tieši instruktors var būt galvenais ķēdes posms, lai ar smago mašīnu iemācītos braukt ātrāk un vienkāršāk. Iespējams, ka šīs kategorijas nokārtošanai izdevīgāk ir izvēlēties instruktoru ar ilgāku pieredzi un pārliecību. Ļoti būtiskas ir arī psiholoģijas zināšanas, lai palīdzētu topošajiem vadītājiem nomierināties, jo kravas auto vadīšana visbiežāk ir spriedzes apstākļos.

Vīrs izvēlējās autoskolu, kurā brīvi iespējams nomainīt instruktorus. Tā kā līgums neparedz piesaisti 1 instruktoram, nebija jāsatraucas par raksturu nesaderību vai citiem iemesliem, kuru dēļ varētu rasties problēmas. Sākumā vīrs apmeklēja 3 dažādus instruktous, no tiem pats izvēlējās, kurš patīk vislabāk, un apmācību kārtoja tieši viņa vadībā. Šis aspekts, pēc viņa vārdiem, ir liels bonuss, un tam būtu noderīgi pievērst uzmanību, izvēloties mācību iestādi.

C kategorija bez darba palikušajiem

Kā nu gadījās, kā ne, vīrs par labu C kategorijai nolēma gadā, kad uzņēmums, kurā viņš strādāja, samazināja štata vietas. Tā teikt, palicis bez biksēm un bez saprašanas, kā izmests no laivas, vīrs meklēja, kur pieķerties. Un šādos brīžos, kad aizveras durvis, atveras logs.

Tā viņš uzzināja par nodarbinātības valsts aģentūras dāsno piedāvājumu bez darba palikušajiem – pieteikties uz C kategorijas kursiem bez maksas. Bet ir autoskolas, kas piedāvā savus pakalpojumus un ar tikpat lielu mācību kvalitāti palīdz apgūt jaunas zināšanas.

Taisnības labad jāatzīst, ka vīrs izlēma tomēr mācīties paša izvēlētā autoskolā un izmantot šim mērķim ietaupījumus. Bet NVA sniedza vajadzīgo grūdienu šajā virzienā.

Komunikācijas nozīme

Ļoti svarīga un vēlama ir personīgā tikšanās ar instruktoru, kuras laikā, uzticoties savām pirmā iespaida emocijām, varēs prognozēt iespējamās komunikācijas veidu un gūt pārliecību, ka šis cilvēks iemācīs braukt.

Braukšanas apmācība ir pakalpojums, par kuru tiek maksāts, tāpēc tam ir jābūt kvalitatīvam, saturīgam, saskarsmei pozitīvai un uz rezultātu orientētai, instruktoram ieinteresētam, mierīgam, pacietīgam, vēlams, ar humora izjūtu.

Ja arī tu vēlies profesionālas pārmaiņas, kāpēc gan nepietiekties C kategorijas kursiem jau šodien?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.